Edukacja
Otwarta rezerwacja

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024

fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Przyjdź ze swoją klasą do naszego muzeum! Zapraszamy do wspólnego odkrywania historii, poznawania kultury, a także do rozmowy o tym, co dzisiaj ważne i aktualne. Trwa rezerwacja zajęć w drugim semestrze.

Przygotowaliśmy kilka propozycji:

 • Warsztaty edukacyjne, angażujące i oparte na doświadczaniu, w czasie których poznajemy fragment wystawy i pracujemy nad wybranym tematem w salach edukacyjnych.
   

  Czas trwania: 120 min

  Liczebność grupy: max. 30 osób w grupie

  Koszt: 250 zł / grupa


 • Oprowadzania z przewodnikiem po wystawie, na której oglądamy unikatowe zbiory, multimedia i rekonstrukcje.
   

  Czas trwania: 90 min

  Liczebność grupy: max. 25 osób w grupie

  Koszt: 250 zł / grupa + bilety na wystawę za 1 zł

 • Spacery miejskie śladami żydowskiej Warszawy.
   

  Czas trwania: 90 min

  Liczebność grupy: max. 30 osób w grupie

  Koszt: 250 zł / grupa

Nowość w drugim semestrze! Przygotowaliśmy specjalną ofertę warsztatów kulinarnych dla szkół, które odbywają się w naszej Pracowni kulinarnej "U Fani". Warsztaty dla klas (do 30 osób w grupie) organizujemy w każdy piątek w godz. 9:00-11:00 oraz 13:00-15:00. Podczas zajęć poznajemy tradycyjne smaki kuchni żydowskiej, przyrządzamy proste potrawy według oryginalnych przepisów. Na koniec wspólnie zasiadamy do stołu, aby spróbować przygotowanych potraw. Koszt warsztatów kulinarnych dla całej grupy to 800 zł.

Szkołom polecamy także tematy warsztatów, które powstały pod wspólnym hasłem "Nie bądź obojętny" i dostosowane są do wszystkich grup wiekowych. Na zajęciach zastanawiamy się nad tym, czego uczy nas historia i jak nie być obojętnym wobec zła.

Nie zapominamy również o najmłodszych! W specjalnie dostosowanym do ich potrzeb Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" organizujemy warsztaty dla przedszkolaków, które wysoko oceniają nasi najmłodsi goście. Wszystkimi zmysłami poznajemy świat i jego historię, bawimy się i uczymy. W tym roku mamy aż 3 nowe warsztaty!