Konkurs na realizację filmów animowanych
Do 31 sierpnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przyjmuje zgłoszenia w konkursie z budżetem do 300 tys. zł na realizację dwóch animowanych, krótkometrażowych filmów na podstawie scenariuszy będących adaptacją opowiadań dla dzieci.
- Zgłoszenia do 31 sierpnia 2023 (czwartek)
- Aplikację konkursową należy złożyć poprzez formularz i przesłać wraz z załącznikami na adres e-mail: [email protected]
- Pobierz formularz oraz zestaw dokumentacji konkursowej >>
Celem konkursu jest stworzenie dwóch animowanych, krótkometrażowych filmów edukacyjnych. Uczestnicy konkursu mogą złożyć ofertę konkursową na realizacje filmu:
- na podstawie scenariusza będącego adaptacją opowiadania Zofii Staneckiej "Pamięć drobinek" dedykowanego grupie odbiorców od 6-9 lat,
- na podstawie scenariusza będącego adaptacją opowiadania Katarzyny Jackowskiej-Enemuo "Było-nie ma-jest" dedykowanego grupie odbiorców w wieku od 10-12 lat.
Zwycięskie filmy będą stanowić materiał edukacyjny skierowany do uczniów i uczennic klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej z całej Polski. Premiera filmów odbędzie się w 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim w ramach akcji Żonkile.
W zestawie dokumentacji konkursowej przekazujemy do pobrania materiały konieczne do przygotowania pełnego zgłoszenia:
- Treść opowiadania Katarzyny Jackowskiej-Enemuo "Było-nie ma-jest"
- Treść opowiadania Zofii Staneckiej "Pamięć drobinek"
- Fragment scenariusza będącego adaptacją opowiadania Katarzyny Jackowskiej-Enemuo "Było-nie ma-jest"
- Fragment scenariusza będącego adaptacją opowiadania Zofii Staneckiej "Pamięć Drobinek"
- Zalecenia i wskazówki dotyczące edukacji na temat II wojny światowej i Zagłady
Aplikacja
Oferta powinna zawierać: opis koncepcji plastycznej filmu, moodbook filmu, storyboard fragmentu scenariusza adaptacji oraz wstępny budżetu całego filmu.
Film ma być zrealizowany dowolną i zaproponowaną przez twórców techniką opartą na animacji. Dopuszcza się formy łączenia animacji z innymi technikami, np. z wykorzystaniem materiałów archiwalnych.
Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać w swoim portfolio dwa zrealizowane filmy o dowolnym metrażu, udostępnione publiczności w Internecie, kinie, na festiwalu, w telewizji lub innym kanale, w którym mogłaby go obejrzeć widownia.
Jury będzie oceniać przede wszystkim dostosowanie języka plastycznego do odbiorców oraz zastosowanie się do zaleceń i wskazówek związanych z nauczaniem o II wojnie światowej i Zagładzie, zgodność z tematem konkursu oraz realność założeń produkcyjnych.
Jury konkursu wyłoni jedną koncepcję na realizacje materiałów filmowych.
Zasady konkursu
Organizator konkursu za zwycięskie koncepcje konkursowe przyzna dwie nagrody (jedną w kategorii wiekowej dla odbiorców od 6-9 lat, drugą w kategorii od 10-12 lat) każdą w wysokości maksymalnie 150 000 PLN (sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) brutto na stworzenie filmu.
Kontakt: [email protected]
Pytania można kierować do 10 sierpnia 2023 na adres [email protected]. Odpowiedzi na pytania przesłane drogą mailową zostaną opublikowane w zakładce Najczęściej zadawane pytania (FAQ) nie później niż 5 dni przed upływem terminu nadsyłania ofert.