Edukacja
3-4.02.2021 - online

Cyfryzacja pamięci: Technologia - Możliwości - Granice

Dwie osoby stoja orzed ekranami multimedialnymi i odtwarzają przedstawianą tam zawartość cyfrową
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Centrum Falstad w partnerstwie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają do udziału w otwartych sesjach polsko-norweskiego seminarium edukacyjnego on-line "Cyfryzacja pamięci".

Technologia i cyfryzacja coraz bardziej zyskują na znaczeniu w zdigitalizowanym społeczeństwie. W obszarze pamięci historycznej i dziedzictwa kulturowego nowe technologie, aplikacje i narzędzia cyfrowe oferują nowe sposoby angażowania odbiorców i odkrywania historii, miejsc pamięci i instytucji kultury.

Centrum Falstad i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na seminarium "Digitalizacja pamięci". Seminarium ma na celu zbadanie możliwości, jakie dla instytucji kultury stwarzają nowe technologie oraz dylematów etycznych, jakie się z tym wiążą. W rozległym polu współczesnej kultury cyfrowej nie może zabraknąć dyskusji i pytań o jej granice. Czy istnieje etyczna granica dla digitalizacji pamięci? Kto i co wpływa na ustalanie norm etycznych w tej dziedzinie?

Podczas seminarium będziemy zgłębiać ten temat poprzez wykłady, prezentacje i dyskusje prowadzone w szerokim gronie ekspertów. Przyjrzymy się różnym nowym technologiom stosowanym w miejscach pamięci, muzeach i innych instytucjach kultury. Do tych tematycznych prezentacji wprowadzą nas dwa wykłady – "Museums Shaping Futures: Making Sense of Technologies in 2021" Ewy Drygalskiej oraz "Too far away or too close to the past? Some reflections on digital games as memory media" Tabea’i Widmann. Oba dni zakończą interesujące dyskusje ekspertów.

Ważne informacje organizacyjne >>

Sprawdź program sesji dostępnych online w ramach seminarium (j. angielski) >>

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]

 

Organizator:

Partner:

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Załączniki:
 • Program seminariów - wersja dostępna [.docx]
  Pobierz plik 123.25 KB / VND.OPENXMLFORMATS-OFFICEDOCUMENT.WORDPROCESSINGML.DOCUMENT
 • Program seminariów [PDF]
  Pobierz plik 566.75 KB / PDF
 • Program - wersja dostępna [.docx]
  Pobierz plik 115.16 KB / VND.OPENXMLFORMATS-OFFICEDOCUMENT.WORDPROCESSINGML.DOCUMENT
 • Program [PDF]
  Pobierz plik 166.66 KB / PDF