Zbiory

Ilustracja "Listy" z Królem Maciusiem Pierwszym – 500 PLN

Rysunek przedstawia scenę z książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy", w której Król Maciuś odpisuje na listy wysyłane przez dzieci, które widzimy na obrębie korony. Ta oryginalna ilustracja jest jedną z cyklu, który został przygotowany przez Iwonę Chmielewską do wystawy czasowej dla dzieci "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania Niepodległości", którą prezentowaliśmy w Muzeum POLIN w 2018 i 2019 roku.

"Król Maciuś Pierwszy" autorstwa Janusza Korczaka, wydany w 1923 roku, to klasyka literatury dziecięcej, czytana przez dzieci z całego świata po dziś dzień.

Iwona Chmielewska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci i dorosłych, szczególnie popularną w Korei Południowej. Wielokrotnie uhonorowana międzynarodowymi nagrodami, jej prace były prezentowane na licznych wystawach, w tym w Bolonii, Bratysławie, Frankfurcie, Kopenhadze, Ljubljanie, Monachium, Rzymie, Seulu, Tokio i Warszawie.

Przeczytaj więcej o wystawie →

 

Chcę się zaopiekować!

Partnerem projektu "Zaopiekuj się obiektem" jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, jeden ze współzałożycieli Muzeum POLIN, posiadający status organizacji pożytku publicznego. Darowizny w ramach projektu są zbierane przez Stowarzyszenie i mogą być odliczone od podatku.

Logo Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny