Muzeum
23.10.2023

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej dla Muzeum POLIN

Maria Alster trzyma przed sobą dyplom za trzecie miejsce w konkursie Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.
Maria Alster z dyplomem za III miejsce w konkursie Warszawskiej Edukacji Kulturalnej

Z przyjemnością informujemy, że Maria Alster otrzymała III nagrodę w 14. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w kategorii "Różnorodne i wielokulturowe społeczeństwa" za projekt edukacyjny "Młodzieżowa Akademia Kulinarna POLIN".

"Młodzieżowa Akademii Kulinarna POLIN" to projekt towarzyszący wystawie czasowej "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna", do którego zaprosiliśmy osoby między 13 a 18 rokiem życia. Na cykl złożyły się cztery spotkania warsztatowe prowadzone przez cenionych szefów i szefowie kuchni, specjalistki i specjalistów w swoich dziedzinach: Daniel Jaroć, Alessia Di Donato oraz Sabina Francuz. Więcej informacji >>

Projekt "Młodzieżowa Akademia Kulinarna POLIN" zrealizowano w ramach projektu "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe", finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej ma na celu docenienie najciekawszych inicjatyw łączących edukację i kulturę, jakie przeprowadzono w ostatnim roku w Warszawie. Nagrody wręczane są w siedmiu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, instytucje animacji kultury, instytucje artystyczne i muzea, organizacje pozarządowe oraz inne (artyści, przedsiębiorcy, uczelnie wyższe).

Czytaj więcej >>

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl