Spacer
15.10.2022 – ODWOŁANE

Spacery dla mniejszości: Na tropie perskich kulinarnych śladów w kuchni żydowskiej

Ktoś trzyma przed sobą miseczkę z hummusem. Na paście trzy ziarenka ciecierzycy.
fot. M. Jaźwiecki/Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas spaceru po wystawie "Od kuchni" poznamy niezliczone opowieści, tematy oraz tradycje kulinarne łączące kuchnię żydowską z resztą świata.

  • 15 października (sobota), godz. 13.00-14.00 – ODWOŁANE
  • Prowadzenie: Anahita Rezae, w języku farsi
  • Liczba miejsc ograniczona: 25 osób
  • Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: [email protected]

Iran – Persja tak jak inne kraje, które przyjęły społeczność żydowską do swoich kręgów, miał swój (mały) wkład w transformację nawyków jedzeniowych oraz przepisów kulinarnych żydowskich kucharek i kucharzy. Dzięki oprowadzaniu spróbujemy wspólnie znaleźć te wpływy, podobieństwa i różnice w zwyczajach kulinarnych tych dwóch kultur. Tym razem podczas spaceru wspólnie przyjrzymy się jednej z potraw, jaką jest gondi – łączącej zarówno perskie, jak i żydowskie tradycje.

Anahita Rezaei – specjalistka organizacji wydarzeń, komunikacji oraz public relations. Swoje doświadczenie zdobyła podczas czterech lat pracy w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Organizowała, planowała i tworzyła strategie dla różnych projektów instytucji, w tym projekt "Rzeczy Kultowe". Z wykształcenia magister sztuki, specjalizująca się w technice i realizacji obrazu filmowego. Obecnie pracuje w Fundacji Centrum Cyfrowym, gdzie zajmuje się Otwartą Edukacją oraz Rzecznictwem.

 

Logo Polskiego Forum Migracyjnego