Muzeum
28.09.2022

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej dla Muzeum POLIN

Przewodniczka Katarzyna Jankowska przed bramą Ogrodu Krasińskich.
Katarzyna Jankowska, fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Z przyjemnością informujemy, że Katarzyna Jankowska otrzymała II nagrodę w 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w kategorii "Instytucje artystyczne i muzea" za projekt edukacyjny "Rówieśnicy – Przewodnicy. Zainspirowani dziedzictwem".

W ramach IV edycji projektu koordynowanego przez Katarzynę Jankowską oraz trzymiesięcznych warsztatów literackich dla młodzieży, które poprowadził pisarz, Mikołaj Grynberg, powstały krótkie opowiadania oraz eseje inspirowane biografiami bohaterek i bohaterów galerii "Dziedzictwo".

Autorkami prac są uczennice warszawskich szkół średnich. Uczestniczki projektu pod okiem graficzki, Marty Frej, przygotowały także ilustracje do swoich opowiadań. 

  • Zapraszamy do lektury tekstów, które powstały w ramach projektu "Rówieśnicy – Przewodnicy. Zainspirowani dziedzictwem". Czytaj więcej >> 

Katarzyna Jankowska jest koordynatorką projektu dla nastolatków "Rówieśnicy – Przewodnicy", specjalistką ds. edukacji w Muzeum POLIN przewodniczką oraz edukatorką muzealną, licencjonowaną przewodniczką miejską po Warszawie.

Projekt "Rówieśnicy – Przewodnicy. Zainspirowani dziedzictwem" zrealizowano w ramach projektu "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe", finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej ma na celu docenienie najciekawszych inicjatyw łączących edukację i kulturę, jakie przeprowadzono w ostatnim roku w Warszawie. Nagrody wręczane są w siedmiu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, instytucje animacji kultury, instytucje artystyczne i muzea, organizacje pozarządowe oraz inne (artyści, przedsiębiorcy, uczelnie wyższe).

Czytaj więcej >>

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl