Warsztaty

Warsztaty rodzinne

Dzieci przy kuchennym stole przygotowują kluski
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Prezentujemy nową ofertę warsztatów i wydarzeń rodzinnych. W nadchodzącym semestrze poznawać będziemy świat różnorodności kultur poprzez to, co codzienne i bliskie – KUCHNIĘ.

Już we wrześniu odwiedzimy wystawę czasową "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna" i poznamy szczegóły świątecznego stołu przygotowywanego na Rosz ha-Szana. Później całymi rodzinami weźmiemy udział w październikowych wydarzeniach kulinarnych TISZ Festiwalu Żydowskiego Jedzenia. Na zakończenie roku, w grudniu odkryjemy znaczenie i słodki smak smażonych na głębokim oleju latkesów i pączków w święto Chanuki. 

Nasze sobotnie cykle warsztatów twórczych pt. "Wokół nakrytego stołu", "Muzyka na widelcu" czy "Fotografia od kuchni" zapowiadają się równie smakowicie. Nawet w programie tegorocznych warsztatów stolarskich "Stolarka dla Dzikich Dzieci" tematem przewodnim będzie JEDZENIE

Jak zwykle na warsztaty rodzinne zapraszamy Was w soboty i niedziele od godz. 11.00. Wszystkie zajęcia, jeżeli będzie to możliwe, organizujemy stacjonarnie. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-10 lat. Część warsztatów przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami. Dostosowujemy je do szczególnych potrzeb grupy – tempo na tych zajęciach może być wolniejsze, język i zadania uproszczone, wykorzystywane są specjalnych narzędzia m.in. do alternatywnej komunikacji czy tyflografiki. 

Sprawdź ofertę niedzielnych warsztatów rodzinnych >>

Sprawdź ofertę sobotnich warsztatów twórczych >>

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc już teraz zapraszamy do rezerwacji biletów: www.bilety.polin.pl. Cena biletu rodzinnego (dziecko + opiekunowie) to 30 zł, każde następne dziecko + 10zł.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach!