Koncert

"Solidarni z Ukrainą" – podsumowanie koncertu charytatywnego

31 marca na naszej scenie w wyjątkowym koncercie wystąpiła orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Maestro Yaroslava Shemeta. Pomysłodawcami wydarzenia byli członkowie orkiestry, którzy zaproponowali wykonanie koncertu z najwyżej cenionymi przez siebie utworami bez wynagrodzenia. Naszą wspólną inicjatywę wsparli również darczyńcy. Dzięki koncertowi "Solidarni z Ukrainą" udało się zebrać łącznie 69 228 złotych, które zasilą fundusz akcji "Kuchnia dla Ukrainy".

Podczas wieczoru zabrzmiały kompozycje Jeana Sibeliusa, Franza Schuberta i Ludwiga van Beethovena. W finale koncertu muzycy Sinfonii Varsovii po raz pierwszy w Polsce wykonali utwór Valentina Silvestrova zatytułowany "Modlitwa za Ukrainę" w wersji na orkiestrę.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz środki pozyskane od darczyńców zostały przeznaczone na akcję "Kuchnia dla Ukrainy", w ramach której organizujemy wsparcie dla osób przebywających w tymczasowym miejscu noclegowym dla uchodźców z terenów objętych wojną. Specjalnie dla nich restauracja "Warsze" przygotowuje i dostarcza darmowe obiady. Dzięki środkom zebranym podczas organizacji koncertu "Solidarni dla Ukrainy" przez kilka kolejnych miesięcy ciepłe dania kuchni żydowskiej trafiać będą bezpośrednio do tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Tak imponującej kwoty nie udałoby się zebrać, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Składamy serdeczne podziękowania firmie Franklin Templeton, Państwu Markowi i Agnieszce Nowakowskim oraz Panu Bernardowi Kwapińskiemu i White Stone Development, którzy z entuzjazmem okazali swoje wsparcie dla naszej inicjatywy.

Szczególne podziękowania składamy inicjatorom i wykonawcom koncertu – członkom orkiestry Sinfonia Varsovia oraz maestro Yaroslavovi Shemetowi.

Bardzo serdecznie dziękujemy Publiczności, która niezwłocznie odpowiedziała na nasze zaproszenie i szczelnie wypełniła Audytorium.

Logotypy organizatorów i partnerów koncertu "Solidarni z Ukrainą".

Logo z napisem ZAiKS dla Ukrainy w barwach flagi ukraińskiej - niebieskim i żółtym.