Edukacja

"Słoneczniki" 2021 – wyróżnienie dla Muzeum POLIN

Na obrazie widzimy muzyków, na tle eksponatu - bimy.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy wyróżnienie jury w kategorii "Muzyka" w konkursie "Słoneczniki" za cykl koncertów przyjaznych sensorycznie. Plebiscyt jest organizowany już po raz dziesiąty w Warszawie wśród opiekunów i rodziców, którzy wybierają najbardziej ich zdaniem rozwojową inicjatywę dla dzieci.

Koncerty przyjazne sensorycznie to interaktywne wydarzenia muzyczne dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu realizowane w przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób wrażliwych na bodźce sensoryczne.

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to specjalnie dobrany repertuar muzyczny, w którym wysokość, głośność, barwa dźwięków jest utrzymana na odpowiednim poziomie. Koncerty odbywają się w przestrzeni, w którym ograniczone są efekty świetlne, panuje bezpieczna, pełna akceptacji i przyjazna atmosfera.

Naszym celem jest zapewnienie gościom pełnego komfortu, tak aby mogli w pełni cieszyć się doznaniami muzycznymi najwyższej jakości. Chcemy, aby dzieci z autyzmem i ich rodziny mogły w pełni cieszyć się słuchaniem muzyki wykonywanej przez najlepszych muzyków.

Cykl koncertów przyjaznych sensorycznie jest realizowany w ramach projektu "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe", finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Plebiscyt "Słoneczniki" organizuje portal czasdzieci.pl.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl