Dla dzieci

Z dzieckiem w Muzeum – nowa oferta warsztatów rodzinnych

Kobieta i mała dziewczynka naklejają drewniane elementy podczas zajęć plastycznych.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Doświadczaj, pytaj, eksperymentuj i baw się razem z nami! Zapraszamy na warsztaty rodzinne do Muzeum POLIN dla rodzin z dziećmi (4-10 lat).

  • Rezerwacja biletów rusza 1 września. 

Jak zwykle w niedziele zapraszamy na cykl warsztatów wokół tradycji i kultury żydowskiej oraz wystaw Muzeum POLIN. W tym półroczu nasze spotkania będą szczególnie atrakcyjne. Otworzyliśmy bowiem wystawę czasową jednego z najsłynniejszych współczesnych polskich artystów pt. „Wilhelm Sasnal. Taki pejzaż”. Ta malarska wystawa stanie się pretekstem do rozmowy z najmłodszymi o sztuce współczesnej i własnych twórczych działań. Czekają nas także wydarzenia specjalne, zajęcia towarzyszące festiwalom: TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia, czy Festiwal Filmowy Kino Dzieci oraz Rodzinna Chanuka. 

W soboty spotykamy się na warsztatach twórczych. Kontynuujemy działania w drewnie. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać. Z naszą edukatorką Renatą Płotczyk odwiedzimy także pracownię krawiecką. Na warsztatach pt. „Tańcowała igła z nitką” nasze dłonie poprowadzą igłę tak, aby powstał „fartuch cały” z wiersza Jana Brzechwy. Rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami zapraszamy na cykl zajęć muzycznych prowadzonych przez pianistkę Emilię Sitarz (Paszport Polityki 2015). 

Nasze warsztaty rozpoczynamy zawsze o godz. 11.00. Organizujemy je w trybie stacjonarnym, w małych grupach. W zależności od sytuacji pandemicznej w kraju większość warsztatów może zmienić formułę na online. 


Spotkania odbywają się  w nieformalnej atmosferze rodzinnego pikniku i dostosowane są do różnego wieku dzieci (4-10 lat) i ich opiekunów. Wiedzę o tradycjach i kulturze polskich Żydów przekazujemy w sposób angażujący, pobudzający naturalną ciekawość dziecka, niestandardowy. Wykorzystujemy całą przestrzeń Miejsca Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”, odwiedzamy wystawy, czy scenę muzyczną. 


Przypominamy, że „U króla Maciusia” biegamy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym. Dzieci powyżej 4 roku życia i dorosłych obowiązują maseczki ochronne. 


Serdecznie zachęcamy do rezerwacji biletów i uczestnictwa w warsztatach!

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl