Edukacja

Oferta edukacyjna 2021/2022

Dwoje dzieci w maseczkach czyta przewodnik. Nad nimi widać malowany sufit zrekonstruowanej synagogi z Gwoźdźca na wystawie stałej Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Czy kilkanaście miesięcy izolacji i Wam dało się we znaki? Czy Wy również stęskniliście się za kulturą? W takim razie przyjdźcie ze swoją klasą do naszego muzeum!

W tym roku szkolnym przygotowaliśmy wiele propozycji: zwiedzanie wystaw z przewodnikiem, warsztaty edukacyjne i spacery miejskie po Warszawie. W nowej ofercie nie zabrakło także zajęć online.

Za nami trudny czas. Dlatego na zajęciach edukacyjnym w Muzeum POLIN stawiamy jeszcze bardziej na integrację grup, wspólne działania i odbudowywanie więzi. Wycieczka do muzeum jest świetną okazją, żeby pobyć razem w mniej formalnej atmosferze i doświadczyć czegoś niecodziennego w spotkaniu z kulturą i historią.

Z uczniami będziemy odkrywać unikatowe zbiory, multimedia i rekonstrukcje, ukazujące 1000 lat historii polskich Żydów oraz wspólnie odnajdować piękno w różnorodności kultur, religii i tradycji. Porozmawiamy  także o przeszłości, tej wielkiej i tej trudnej, o płynących z niej wnioskach i o wyzwaniach, które stawia przed nami współczesny świat. 

Nasze zajęcia edukacyjne odbywają się zarówno w dobrze wyposażonych salach Centrum Edukacyjnego jak i na multimedialnej wystawie stałej oraz wystawie czasowej "Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż".

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych. W specjalnie dostosowanym do ich potrzeb miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" organizujemy warsztaty dla przedszkolaków, na których historię i otaczający nas różnorodny świat poznamy wieloma zmysłami. 

Dla tych grup uczniów i uczennic, które nie mogą z różnych powodów do nas przyjechać, mamy sprawdzoną i bardzo wysoko ocenianą ofertę zajęć edukacyjnych online: warsztatów edukacyjnych oraz wirtualnych spotkań z przewodnikiem, które realizujemy za pośrednictwem platformy ZOOM.

Zachęcamy do rezerwacji zajęć.