Muzeum

Emocje i historia – międzynarodowa konferencja Muzeum POLIN w programie "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe"

Mural na Łące Leśmiana przedstawia głowę Bolesława Leśmiana i osoby związane z jego twórczością. Przed muralem na trawie i murku siedza osoby, które tworzyły mural
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

50 miesięcy, 5 200 wydarzeń, ponad 1 000 000 uczestników z Polski i Norwegii, a już w najbliższy czwartek międzynarodowa konferencja edukacyjna o emocjach i historii – tak w skrócie wygląda druga edycja programu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe. Muzeum POLIN realizuje go na pełnych obrotach, pomimo pandemicznych ograniczeń.


W najbliższy czwartek 26 listopada rozpocznie się trzydniowa międzynarodowa konferencja edukacyjna "Emocje i historia. Jak rozmawiać w szkole na trudne tematy" realizowana w ramach programu "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe". Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprosiło na to wydarzenie nauczycielki i nauczycieli oraz innych przedstawicieli edukacji formalnej i nieformalnej. Panelistami będą ekspertki i eksperci z Polski, Norwegii oraz Stanów Zjednoczonych.

"Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe" to projekt realizowany w latach 2020-2024 przez Muzeum POLIN i instytucje partnerskie (Norweskim Centrum Studiów nad Holocaustem i Mniejszościami, Europejskim Centrum Wergelanda, Centrum Falstad oraz muzea żydowskie w Oslo i Trondheim, a także Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma) dzięki grantowi w wysokości 10 milionów euro udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami prasowymi.

Zamiast konferencji prasowej zapraszamy Państwa do wysłuchania wypowiedzi:

Podsumowanie pierwszych miesięcy programu i plany na przyszłość: Łucja Koch, pełnomocniczka dyrektora ds. strategii Muzeum i działalności edukacyjno-kulturalnej (AUDIO)

 

Kontakt dla mediów:

Rzeczniczka prasowa Muzeum POLIN
Marta Dziewulska, 
[email protected]
tel. kom. 604 464 675