Wystawy
Zgłoszenia do 8.03.2021

Zgłoszenia do instalacji społecznej "Tu Muranów"

W Tubach z kartony, których wnętrze jest w kolorach pastelowych - niebieskim i różowym - znajdują się pamiątki mieszkańców Muranowa: fotografie, ulotki, książki
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do współtworzenia instalacji społecznej, towarzyszącej wystawie czasowej "Tu Muranów".

  • nabór zgłoszeń trwa do 8 marca (poniedziałek)
  • Informacje i zgłoszenia: Ewa Chomicka, [email protected], tel. 604 461 871

Instalacja jest stworzona z pamiątek rodzinnych, dokumentów, fotografii czy przedmiotów przekazanych przez mieszkanki i mieszkańców Muranowa. To one i związane z nimi historie stały się obiektami prezentowanymi na "wystawie-instalacji", w holu głównym Muzeum. 

Każdy muranowianin i każda muranowianka, bądź osoby, których losy łączą się z Muranowem, może zostać współtwórcą instalacji. Interesują nas doświadczenia i wspomnienia różnych generacji, z dalszej i bliższej przeszłości, a także współczesności Muranowa, w tym ostatnich miesięcy pandemii.

Instalacja społeczna jest rozbudowywana wraz z trwaniem wystawy "Tu Muranów". 

Swoimi muranowskimi historiami i związanymi z nimi obiektami w pierwszej odsłonie instalacji podzielili się z nami: Weronika Elwertowska, Dorota Jankowska, Mariusz Jastrząb, Andrzej Klasén (Reszel), Rafał Kowalczyk, Monika Krajewska, Małgorzata Kuciewicz, Jacek Nadzin, Maria Oskroba, Agata Piwowarska, Mirosław Przastek, Daria Siwiak, Robert Szuba, Paweł Żukowski.

Zainteresowane osoby prosimy o przysłanie zdjęcia przedmiotu, który wiąże się z ważną z ich perspektywy osobistą historią dotyczącą osiedla i dołączenie krótkiego opisu. Pomysły można zgłaszać również przez telefon.

 

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl