Wystawy

Muzeum POLIN zaprasza na nową wystawę czasową "Tu Muranów" - materiały prasowe

Zdjęcie ilustracyjne do wystawy "Tu Muranów". Tło stanowi czarno-białe archiwalne zdjęcie Muranowa - dokładnie placu, na którym stoi obecnie Muzeum POLIN. Na pierwszym planie wizetunek dziewczyny widzanej od tyłu, któa zwraca głowę w stronę wizerunku Muranowa, jakby zaglądała wgłąb dzielnicy. Na głowie ma czapeczkę z daszkiem, z napisem Muranów
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już 26 czerwca otworzy nową wystawę czasową "Tu Muranów". Będzie to zarazem pierwsze udostępnienie przestrzeni muzeum publiczności po kilkumiesięcznym zamknięciu spowodowanym pandemią.

Zajrzymy wspólnie w głąb miasta – poznamy niezwykłą, wielopoziomową historię warszawskiego osiedla, posłuchamy opowieści o wybranych miejscach, ich mieszkańcach i bywalcach. Pod pozornie znaną warstwą odkryjemy kolejne wymiary przeszłych, obecnych i przyszłych losów Warszawy i jej mieszkańców.

Do tej fascynującej podróży w czasie zapraszają nas twórcy wystawy: współautorzy scenariusza wystawy Beata Chomątowska i prof. Jacek Leociak oraz kuratorka, współautorka scenariusza Kamila Radecka-Mikulicz.

W ramach ekspozycji swój projekt zrealizują: artysta Artur Żmijewski i badaczka Zagłady Zofia Waślicka-Żmijewska. Sprawią, że po raz pierwszy wystawę czasową będzie można oglądać nie tylko w budynku muzeum, ale i wokół niego (od II połowy lipca).

Wystawie "Tu Muranów" towarzyszy bogaty program wydarzeń zarówno z udziałem publiczności, jak i online, będą to  m.in. warsztaty, spacery, koncerty, dyskusje i wykłady, a także akcje społeczne. O wystawie opowiadać będą jej twórcy, a także autorzy książek o Muranowie oraz  osoby związane z tą częścią Warszawy. Udostępniamy Państwu materiały prasowe i zapraszamy do kontaktu.

Kontakt dla mediów:

Marta Dziewulska
Rzeczniczka prasowa Muzeum POLIN
[email protected]
tel. 604 464 675

Wykorzystując zdjęcia, prosimy podać informację o autorze / właścicielu praw do zdjęć.