Muzeum
Rekrutacja do 20.09.2021

Zostań Ambasadorką, Ambasadorem Muzeum POLIN

Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN. Na zdjęciu grupa Ambasadorek i Ambasadorów Muzeum POLIN
Na zdjęciu grupa Ambasadorek i Ambasadorów Muzeum POLIN, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Ruszył nabór do programu "Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN", skierowanego do nauczycielek, nauczycieli oraz metodyczek i metodyków nauczania.

Program zrzesza osoby działające w obszarze edukacji, które realizują lokalne działania skupione wokół historii i kultury polskich Żydów. To również okazja do nawiązywania zawodowych relacji, wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy, a także tworzenia przestrzeni do wspólnego działania.

Jak dołączyć do programu "Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN"

Do piątej edycji programu "Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN" zapraszamy nauczycieli / nauczycielki oraz edukatorów / edukatorki z następujących województw: podkarpackie, lubuskie, zachodnio-pomorskie, świętokrzyskie, śląskie.

  • Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone do 27 września 2021 roku

Uczestniczki i Uczestnicy programu spotkają się dwa razy w roku na Zjazdach Ambasadorów w siedzibie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Te dwudniowe spotkania są okazją do nawiązania kontaktów oraz dzielenia się doświadczeniami. Część zjazdów poświęcona jest zdobywaniu nowej wiedzy i doskonaleniu kompetencji z zakresu edukacji międzykulturowej.

Pierwsze spotkanie w nowej edycji programu odbędzie się w dniach 23-24 października w siedzibie Muzeum POLIN (lub online 22-23 października).

Korzyści płynące z uczestnictwa w programie Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN

  • W trakcie pierwszego zjazdu w edycji, Ambasadorki i Ambasadorzy otrzymują swoje Karty Klubu Przyjaciół Muzeum POLIN, które upoważniają do darmowego wejścia na wystawę stałą i czasową. 
  • Ponadto Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN mają pierwszeństwo podczas rekrutacji na kursy dla nauczycieli / nauczycielek i edukatorów / edukatorek organizowane przez nasze Muzeum.
  • Program ambasadorski oferuje również organizację wizyt studyjnych do Muzeum POLIN dla Uczestnika/Uczestniczki programu wraz z grupą nauczycieli lub edukatorów z jego/jej regionu. Jedną z nowych aktywności są działania lokalne, czyli wydarzenia organizowane przez Ambasadora w ich mieście lub regionie, które finansowane są przez Muzeum POLIN. 
  • Więcej korzyści płynących z uczestnictwa w programie Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN znajdziecie Państwo w Regulaminie naboru i uczestnictwa w programie Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dokument w formacie .pdf znajdziecie Państwo na dole strony. 

Program Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadzony jest od 2013 roku. Jego celem jest budowa ogólnopolskiej sieci ekspertów działających w zakresie edukacji o kulturze i historii polskich Żydów oraz wspieranie rozwoju uczestniczek i uczestników programu i działań, które podejmują w swoich społecznościach. Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum promują działania Muzeum POLIN w swoich regionach oraz opiniują i współtworzą opracowywane przez Muzeum materiały edukacyjne i realizowane programy. Program podzielony jest na dwuletnie edycje, po zakończeniu każdej z nich, można przedłużyć współpracę z Muzeum POLIN na kolejne dwa lata.

W naszej sieci jest obecnie 53 Ambasadorek i Ambasadorów, którzy działają na terenie całej Polski. W zakładce Ambasadorzy znajdziecie Państwo pełną listę osób należących do programu ambasadorskiego. 

 

Kandydatki i Kandydaci mogą również poprosić dotychczasowe Ambasadorki, dotychczasowych Ambasadorów ze swojego województwa o wystawienie rekomendacji (format PDF lub WORD, nie więcej niż 2000 znaków ze spacjami) i przesłanie jej na adres [email protected]. Rekomendacje nie są wymagane w procesie rekrutacji.

Szczegółowe informacje o zasadach współpracy w ramach programu oraz zasadach rekrutacji znajdują się w Regulaminie >>

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected] lub [email protected].

 

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl