Ogłoszenie

Wikipedystka/ta Rezydentka/t

Ściana krzywoliniowa w budynku muzeum - wykonana z kamiennej okładziny w kolorze piasku pustyni. Naprzeciwko ogromna tafla szkła - okno w fasadzie muzeum.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zwraca się z zapytaniem ofertowym dotyczącym realizacji zamówienia, którego przedmiotem są: uzupełnianie Wikipedii o brakujące hasła na podstawie treści publikowanych na stronie Wirtualny Sztetl (www.sztetl.org.pl) w języku polskim i angielskim; rozwijanie, ulepszanie i uźródłowienie (uzupełnianie przypisów m.in. o linki do Wirtualnego Sztetla) istniejących artykułów.

Osoba wyłoniona w zapytaniu ofertowym będzie pełnić rolę Wikipedystki/ty Rezydentki/ta – przedstawicielki/la społeczności Wikipedii ściśle współpracującej/ego z pracownikami Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ze szczególnym uwzględnieniem członków redakcji Wirtualnego Sztetla.

Rezydentce/towi udostępnione będą zweryfikowane treści publikowane na stronie Wirtualnego Sztetla, zbiory cyfrowe oraz zbiory biblioteczne Muzeum POLIN. Muzeum gwarantuje również możliwość konsultacji w zakresie źródeł historycznych.

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, w czasie rezydentury wybrani pracownicy Muzeum POLIN pod opieką zespołu ds. GLAM odbędą szkolenie na temat praktyk i wartości Wikipedii oraz wezmą udział w warsztacie tworzenia treści w Wikipedii.

Mamy nadzieję, że relacja zbudowana ze społecznością Wikipedystów, stanie się początkiem długofalowej współpracy

 

Termin realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do 15.12.2019.

Przewidywana data zawarcia umowy: pierwsza połowa października 2019.

Forma realizacji zlecenia: zlecenia na podstawie harmonogramu prac ustalanego przez Zamawiającego w porozumieniu z Wykonawcami z odpowiednim wyprzedzeniem.

W przypadku możliwości zrealizowania wyżej wymienionego zamówienia, prosimy o przesłanie oferty wg. załącznika nr 1 e-mailem na adres: [email protected] 23 września 2019 r. do godz. 10.00.

Ewentualne pytania należy kierować na adres: [email protected]

Pełna treść zapytania ofertowego, podstawowe warunki realizacji usługi, wzór oferty oraz wykazu zrealizowanych usług, znajdują się w plikach zamieszczonych poniżej.

Załączniki:
 • Zapytanie ofertowe [docx]
  Pobierz plik 61.28 KB / VND.OPENXMLFORMATS-OFFICEDOCUMENT.WORDPROCESSINGML.DOCUMENT
 • Załącznik 1. Formularz oferty [docx]
  Pobierz plik 37.99 KB / VND.OPENXMLFORMATS-OFFICEDOCUMENT.WORDPROCESSINGML.DOCUMENT
 • Istotne Postanowienia Umowne [docx]
  Pobierz plik 23.36 KB / VND.OPENXMLFORMATS-OFFICEDOCUMENT.WORDPROCESSINGML.DOCUMENT
 • FAQ - najczęściej zadawane pytania [docx]
  Pobierz plik 16.91 KB / VND.OPENXMLFORMATS-OFFICEDOCUMENT.WORDPROCESSINGML.DOCUMENT