Koncert

Mischa Kozłowski

Pianista solista i kameralista, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prezes Fundacji „Partnerstwo w Muzyce”.

W młodości ukształtowany muzycznie przez Katarzynę Popową-Zydroń, studiował w Warszawie u Piotra Palecznego, Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej–Borzykowskiej oraz w szwajcarskim Bern u Tomasza Herbuta, Patricka Jüdta i Moniki Urbaniak-Lisik.

Laureat czołowych nagród konkursów pianistycznych i kameralnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i na Ukrainie. Koncertował w większości krajów Europy, a także w Izraelu, Tunezji, Japonii i Chinach. Wystąpił w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce, a także m.in. w Filharmonii Moskiewskiej, Flagey w Brukseli, Narodowej Filharmonii Ukrainy w Kijowie, Filharmonii Lwowskiej, Filharmonii Tallińskiej, w siedzibie UNESCO w Paryżu, w Konzerthaus „Kultur-Casino”, Zentrum Paul Klee, KONSI Bern i Yehudi Menuhin Forum w Bernie. 

Jako solista z orkiestrą zadebiutował w wieku 9 lat i od tamtej pory współpracował z takimi dyrygentami jak Michael Sanderling, Tadeusz Strugała, Tuomas Hannikainen, Łukasz Borowicz, Zygmunt Rychert, Monika Wolińska, Mykola Diadura, Nicolas Krauze.

Współpracował kameralnie z takimi muzykami jak Krzysztof i Jakub Jakowiczowie, Janusz Wawrowski, Andrey Baranov, Kristīne Balanas, Adriana Ferfecka, Karol Kozłowski, Maria Sławek, Amelia Maszońska, Magdalena Bojanowicz, Marcin Zdunik, Annelien Van Wauwe.

Od lat regularnie nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych czy telewizyjnych, a także często bierze udział w projektach łączących muzykę z filmem, teatrem, malarstwem i innymi dziedzinami sztuki.

Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień – do najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dr. Pierre und Marie Spring-Tschanz Stiftung, Geert und Lore Blanken-Schlemper Stiftung, Dongsan Research Foundation, Instytut Adama Mickiewicza oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie.