Edukacja

Nowe warsztaty dla przedszkoli i szkół

Warsztaty dla przedszkoli i szkół
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą warsztatów edukacyjnych w roku szkolnym 2017/2018 dla: przedszkoli, klas 1-3, klas 4-8 i gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych. Znalazły się w niej najbardziej lubiane tematy uzupełnione o nowe zajęcia (m.in. warsztaty „Rok Ireny Sendlerowej” czy „Młodzi gniewni: pokolenie Marca ‘68”). Rezerwacja zajęć rusza 1 września!

Nasze warsztaty są świetnym uzupełnieniem lekcji. Prowadzone aktywnymi metodami przez doświadczonych edukatorów, angażują młodych ludzi i pobudzają ich naturalną ciekawość. Zajęcia dostosowujemy do wieku i specyfiki grupy (pracujemy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością).

Scenariusze zajęć bazują na zagadnieniach zawartych w nowej podstawie programowej, omawiamy je, ale też rozwijamy i uzupełniamy. Wizyta w naszym muzeum pozostaje młodym ludziom na długo w pamięci i zachęca do poznawania przeszłości Polski i historii polskich Żydów.

Z najmłodszymi spędzamy czas na odkrywaniu, doświadczaniu, badaniu naszej ekspozycji. Łączymy naukę z zabawą i twórczą pracą. Dzieci wykonują na zajęciach pamiątki, które zabierają ze sobą do domów. Starszą młodzież zapraszamy do rozmowy o przeszłości naszego kraju, ale także o wyzwaniach współczesności. Traktujemy historię jako niejednoznaczną, złożoną, wieloaspektową. Wzbudzamy w uczniach ciekawość różnorodnością świata, zachęcamy do zadawania pytań i samodzielnego, krytycznego myślenia. Wykorzystujemy różne  metody i narzędzia  – filmy, karty pracy, nowe technologie (iPady), czy elementy dramy, symulacje i gry dydaktyczne. Dzięki temu zajęcia stają się atrakcyjne dla młodzieży, która w sposób aktywny poznaje historię.

Poznaj ofertę warsztatów dla przedszkoli >>

Poznaj ofertę warsztatów dla szkół >>

Warsztaty odbywają się codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 10.15-12.15 i 13.00-15.00.
Zajęcia są płatne: 150 zł grupa wraz z opiekun(k)ami. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe pod adresem: [email protected]. Rezerwacja rusza od 1 września!

Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej oferty.