Spektakl

Relacja: Uroczysta premiera spektaklu „Wszyscy byli odwróceni”

18 lipca odbyła się premiera spektaklu „Wszyscy byli odwróceni” w reżyserii Michała Zadary. Na pierwszą koprodukcję teatralną Muzeum Historii Żydów Polskich przyszedł komplet widzów – muzealne audytorium pękało w szwach.

Na premierę przybyli liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki, wśród nich: Małgorzata Kidawa-Błońska i Jan Kidawa-Błoński, Agnieszka Holland, ks. Adam Boniecki, Grzegorz Jarzyna i Czesław Mozil.

Spektakl odbił się szerokim echem w mediach: Inscenizacja powieści „Wszyscy byli odwróceni” w Muzeum Historii Żydów Polskich jest pomysłem błyskotliwym i logicznym (…) – napisał na łamach „Rzeczpospolitej” Jan Bończa-Szabłowski. – Chwała Michałowi Zadarze, że inicjując działalność teatralną w MHŻP, wybrał ten utwór.

Kilka innych zapowiedzi i recenzji:

http://cjg.gazeta.pl/CJG

http://kultura.gazeta.pl/kultura

http://www.polskieradio.pl

http://www.rp.pl

Przedstawienie na podstawie opowiadania Marka Hłaski jest koprodukcją Centrali (nowego profesjonalnego teatru niepaństwowego), Muzeum Historii Żydów Polskich, Teatru Nowego w Łodzi oraz krakowskiej Agencji Artystycznej GAP. Inscenizacja w gwiazdorskiej obsadzie (Edward Linde-Lubaszenko, Anna Cieślak, Barbara Wysocka, Arkadiusz Brykalski, Mateusz Janicki, Oskar Hamerski i Michał Kruk) zainaugurowała regularną scenę teatralną w muzeum.

Spektakle odbędą się: 19, 20, 26, 27 lipca.

Więcej o spektaklu „Wszyscy byli odwróceni”.

Wywiad z reżyserem Michałem Zadarą.