Muzeum

Akcja Żonkile 2021 w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury

19 kwietnia weź udział wraz z uczniami i uczennicami w wyjątkowych premierach filmowych i literackich. Dla każdej grupy wiekowej przygotowaliśmy specjalną ofertę zawierającą pakiet nowych, atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. Po raz pierwszy są w niej materiały opracowane dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Zajęcia z ich wykorzystaniem można prowadzić zarówno w formie zdalnej, jak i podczas lekcji w szkole! 

  • Do udziału w akcji Żonkile można zgłaszać się do 15 kwietnia
  • Formularze zostaną przywrócone we wtorek (9 marca). Pracujemy nad rozwiązaniem problemu technicznego, przepraszamy za niedogodności i zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Sprawdź, które z naszych propozycji możesz zastosować w pracy ze swoimi uczniami i uczennicami, i zgłoś swoją szkołę, bibliotekę, instytucję kultury do udziału w akcji Żonkile. 


Dla wszystkich osób zgłoszonych do akcji zorganizujemy przedpremierowy pokaz materiałów wraz z omówieniem kart pracy towarzyszących filmom oraz opowiadaniom. O terminach szkoleń będziemy informować drogą mailową. 

Klasy 1-3 szkoły podstawowej >>

Klasy 4-6 szkoły podstawowej >>

Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe >>

Osoby z niepełnosprawnościami >>

Biblioteki i instytucje kultury >>

Wykorzystanie logotypu akcji Żonkile >>

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia. 

Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości (prosimy o sprawdzenie, czy nie trafiła ona do folderu ze spamem), prosimy o kontakt na adres: [email protected]

Kontakt: 
[email protected]
tel. 507953578 

Informacja dla szkół warszawskich 

19 kwietnia uczennice i uczniowie warszawskich szkół aktywnie włączali się w akcję, by rozdawać na ulicach Warszawy papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu. Jednak w tym roku, ze względu na trwającą pandemię, postanowiliśmy znacząco ograniczyć formułę wolontariatu i nie organizować otwartej rekrutacji wśród uczniów warszawskich szkół. 

Wszystkie szkoły zachęcamy do organizacji zajęć z wykorzystaniem przygotowanych przez nas materiałów edukacyjnych.

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Działania edukacyjne w ramach akcji Żonkile wspiera Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego