Warsztaty
08.06.2014 godz. 11–14

Żydowskie brzmienia – warsztat pieśni sefardyjskich

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z muzyką sefardyjską oraz wykonają wybrane utwory pod kierunkiem prowadzącej Anny Jagielskiej-Riveiro. Zajęcia będą muzyczną podróżą w czasie, podczas której uczestnicy poznają początki muzyki sefardyjskiej oraz jej współczesne interpretacje. Zajęcia są skierowane do młodzieży i osób dorosłych, będą obejmowały część teoretyczną oraz praktyczną. Część praktyczna jest przeznaczona zarówno dla osób mających doświadczenie muzyczne, jak i takich, które ze śpiewem będą mierzyły się po raz pierwszy.

Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski oraz ich potomków. Wywodzi się ze średniowiecznej Hiszpanii, czyli Sefarad, jak nazywano ją po hebrajsku.

Zajęcia poprowadzi Anna Jagielska-Riveiro, wokalistka, gitarzystka, trenerka głosu, producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach, posługując się różnorodnymi technikami wokalnymi, ale centrum jej twórczości stanowi muzyka z kręgu kultury żydowskiej, szczególnie sefardyjska. Obok pieśni sefardyjskich artystka wykonuje pieśni hebrajskie, również liturgiczne oraz  pieśni jidysz. Śpiewa też jako kantorka. Więcej informacji o artystce na stronie: www.riveiro.pl.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:

  • 14.06 spacer „Odkryj żydowską Warszawę”, odsłona VI – „Warszawa żydowskich kobiet”
  • 14–15.06 międzypokoleniowe warsztaty antydyskryminacyjne „Jak mówić, żeby nie wykluczać?”

8 czerwca, godz. 11:00–14:00, wstęp wolny, obowiązują rezerwacje.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp