Edukacja
Premiera: 16.06.2020 - online

Żydowskie ABC online – Czy każda miłość jest koszerna?

fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Gospodarz cyklu "Żydowskie ABC online" - Piotr Kowalik z Działu Edukacji Muzeum POLIN - opowie Wam, na czym polega klasyczna etyka życia seksualnego w judaizmie i jakie są ważne współczesne pytania i dylematy z nią związane. Inspiracją dla tematu spotkania jest książka Shmuleya Boteacha "Koszerny seks".

W klasycznym judaizmie seks to bardzo ważna część więzi małżeńskiej, wpływająca w dużej mierze na trwałość związku i zadowolenie małżonków. Inaczej widziany jest raczej jako zjawisko niepożądane, seks pozamałżeński. Tematami gorącymi, najbardziej dyskutowanymi, są związki mieszane między Żydami/Żydówkami i nieżydami  oraz stosunek do środowisk LGBTQ.

Zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach cyklu w lipcu i sierpniu. Program na te miesiące ogłosimy w drugiej połowie czerwca.

Żydowskie ABC to cykl dyskusji wokół podstawowych pojęć z zakresu judaizmu i kultury żydowskiej z udziałem ekspertów organizowany od listopada 2017 roku w Muzeum POLIN. Obecnie cykl ten funkcjonuje w wirtualnym wydaniu. Gospodarzem spotkań, jak do tej pory, jest Piotr Kowalik z Działu Edukacji, który tym razem zaprasza Was do swojego domu.

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Załączniki:
  • Żydowskie ABC online – Czy każda miłość jest koszerna? - transkrypcja [.txt]
    Pobierz plik 23.22 KB / TEXT/PLAIN