Spacer

Zapraszamy na Dni Andersa

fot. K.Turkowska

Muranów był do niedawna nieco z boku głównego nurtu śródmiejskich wydarzeń. Dziś przeżywa renesans za sprawą działalności mieszkańców, którzy wypełnili przestrzeń społecznymi inicjatywami takimi jak słynne murale, Międzypokoleniowa Klubokawiarnia, Stacja Muranów, Państwomiasto. W dzielnicy prężnie działa legendarne Kino Muranów, a teraz także nasze muzeum. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe kawiarnie, restauracje i sklepy ze zdrową żywnością.

By uczcić wyjątkowość Muranowa zapraszamy wraz z naszymi sąsiadami na Dni Andersa – sąsiedzkie święto Muranowa, które odbędzie się w sobotę 8-ego sierpnia. Okazją są 123. urodziny generała Władysława Andersa, patrona znanej muranowskiej ulicy. W programie m.in. pokaz filmu, zabawy sportowe i międzypokoleniowa potańcówka.

>> Pełen program Dni Andersa do pobrania tutaj <<

W każdym z punktów biorących udział w Dniach Andersa rozdawane będą vouchery uprawniające do zniżki na bilety do muzeum ważne do końca sierpnia 2015 r.

 

Niestety miejsca na spacer „Nowy wielokulturowy Muranów" są już wyczerpane

My w ramach Dni Andersa zapraszamy na spacer po Muranowie, podczas którego odkryjemy współczesne wielokulturowe oblicze tej dzielnicy. Dowiemy się, co jest podstawą nigeryjskiej kuchni, zajrzymy do ogrodu chińskiego, wstąpimy do Ukraińskiego Domu i spotkamy się z aktywistami działającymi na Muranowie. Przywołamy też postaci, których nazwiska wpisane są w nazwy ulic i skwerów. Wspólnie odkryjemy, gdzie znajdują się murale odnoszące się do różnorodności Warszawy.

Spacer został przygotowany w ramach cyklu warsztatów „Wielokulturowość w przestrzeni miasta”, w którym uczestniczyli przewodnicy miejscy i migranci. Spacer poprowadzą:

  • Vasyl Blozva - archiwista, tarnopolanin, pilot wycieczek po Ukrainie i przewodnik krymski, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.
  • Renata Dziewońska - architektka, warszawianka, miłośniczka zabytków i historii Warszawy, jak również muzyki i sztuk wizualnych.
  • Hanna Muśnicka - początkująca przewodniczka miejska, związana z Warszawą od pokoleń, miłośniczka filozofii, sztuki, psychologii i aktywistka.

Sobota, 8 sierpnia, godz. 14.00-16.30, wstęp wolny (miejsca są już wyczerpane). Spacer potrwa ok. 2,5 godziny, trasa bez barier dla osób poruszających się na wózkach. Spotykamy się o godz. 14.00 przed wejściem głównym do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6.

 Zapraszamy także na kolejne spacery z cyklu „Wielokulturowość w przestrzeni miasta” (zapisy już wkrótce):

  • 16 sierpnia, godz. 14.00 Spacer „Ukraińska Warszawa”
  • 23 sierpnia, godz. 14.00 Spacer „Warszawskie inspiracje wschodniosłowiańskie — kultura, nauka, sztuka.”

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp