Warsztaty

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Izraelu

Panorama Jerozolimy
fot. flickr/Cycling man, CC BY-NC-SA 2.0

Chcielibyście dowiedzieć się o Izraelu czegoś więcej niż przeciętny turysta? Poznać perspektywę osób, które się tam wychowały? Spędzić ostatni dzień sierpnia w atmosferze międzykulturowego spotkania? Zapraszamy na warsztat, który będzie okazją do skonfrontowania różnych wyobrażeń o współczesnym Izraelu, poszerzenia wiedzy, a także do poszukiwania nowych pytań.

Warsztat poprowadzą studenci z Polski i Izraela biorący udział w Polskich Międzykulturowych Spotkaniach Młodzieży (PIYE): Na’ama Rivka Bar-Or, która studiuje sztukę na Uniwersytecie w Tel Awiwie, Marta Jafiszow studiująca psychologię na Uniwersytecie Warszawskim  oraz Bar Armon, który studiuje muzykologię na Uniwersytecie w Tel Awiwie.

Studenci spotkali się na dwa tygodnie w Muzeum Historii Żydów Polskich, gdzie wspólnie pracują nad działaniami, które przybliżą mieszkańcom Warszawy obraz współczesnego Izraela. Warsztaty są częścią cyklu wydarzeń, podczas których przyjrzymy się współczesnemu Izraelowi, związkom Izraela z Polską, wzajemnym inspiracjom, które przejawiają się w realizowanych projektach kulturalnych i artystycznych.

31 sierpnia, godz. 12.00, wstęp wolny, wymagana rezerwacja, warsztat w jęz. angielskim.

Pozostałe spotkania z cyklu:

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

Patronat instytucjonalny