Edukacja

WIELOWARSZAWA: WARSZAWSKIE SŁOIKI a MIŁO CIĘ WIDZIEĆ

Most Gdański w Warszawie podświetlony na zielono.
fot. Materiały prasowe

7 grudnia 2013 r. w godz. 11.00-17:00 zapraszamy na warsztaty tworzenia plakatu, które poprowadzi Mariusz Lewczyk.

W ramach cyklu WIELOWARSZAWA: LOKALSI A SŁOIKI zapraszamy tym razem do twórczego działania pod okiem Mariusza Lewczyka, zwycięzcy konkursu „Neon dla Warszawy”. Poznamy ciekawe przykłady sztuki plakaciarskiej i przejdziemy wspólnie przez proces tworzenia plakatów. Będzie to także szansa zdobycia wiedzy o symbolach miast, ich tworzeniu i przekształcaniu oraz okazja do refleksji dotyczącej współczesnej Warszawy. Warsztaty wpisują się bowiem w głośną dyskusję, która towarzyszyła konkursowi „Neon dla Warszawy”. Czy projekt neonu „Warszawskie słoiki” jest do zaakceptowania przez rodowitych warszawiaków? Do kogo skierowana jest treść neonu „Miło Cię widzieć”? Który z nich lepiej oddaje ducha współczesnego miasta?

Mariusz Lewczyk – absolwent projektowania graficznego Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zwycięzca konkursu Neon dla Warszawy za projekt „Miło Cię widzieć”, zdobywca I Nagrody w konkursie Doliny Kreatywnej Telewizji Polskiej S.A. w kategorii design za ilustracje do Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall, zdobywca nagród i wyróżnień za identyfikacje wizualne firm i materiały promocyjne.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: [email protected]

Kolejne działania  w ramach cyklu:

8 grudnia, godz. 11:00 – warsztaty antydyskryminacyjne SWÓJ – OBCY – INNY: RDZENNI MIESZKAŃCY, SŁOIKI, LEMINGI

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa

Kontynent Warszawa - logotyp

 

 

 

Patroni medialni