Warsztaty

Wielowarszawa: Po sąsiedzku?

Jakaś osoba trzyma czerwony sznurek. Widać tylko jej nogi.
fot. flickr/Ally Mauro CC BY 2.0

Wielowarszawa: Po sąsiedzku?

18-19 stycznia, godz. 10.00 – 15.00

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Wielowarszawa. Tym razem przez dwa dni będziemy zastanawiać się nad kwestią sąsiedztwa z obcokrajowcami mieszkającymi w Warszawie. Za pośrednictwem fotografii będziemy analizować pojęcie mniejszości etnicznej i narodowej, inności, obcości oraz tego, co swojskie, znajome i odwieczne. Zajęcia będą składały się z kilku etapów. Jednym z nich będzie fotograficzna gra miejska, polegająca na wykonaniu w terenie zadań związanych z tematem i opracowanych przez prowadzącego.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii, bacznych obserwatorów świata, osoby, które interesują się mniejszościami mieszkającymi w Warszawie.

Partnerem projektu jest grupa Humans of Warsaw: https://www.facebook.com/HumansOfWarsawProject

Warsztaty poprowadzi Tomasz Wiech – fotograf, absolwent fotografii w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. W latach 2004 – 2010 związany z „Gazetą Wyborczą”. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). Laureat nagrody w  konkursie World Press Photo 2009. W roku 2011 jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oskar Barnack Award. Jego zdjęcia prezentowane były w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgi, Portugalii. Zainteresowany tym co tu i teraz. Mieszka w Krakowie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: [email protected]

Kolejne działania  w ramach cyklu:

24 stycznia 2014 r. – Wykład Postawy mieszkańców Warszawy wobec mniejszości
25-26 stycznia 2014 r. – Warsztaty antydyskryminacyjne Wobec mniejszości

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa

Kontynent Warszawa - logotyp

 

 

 

Patroni medialni

Partner projektu

Humans of Warsaw - logotyp