Edukacja

„WIELOKULTUROWOŚĆ LOKALNIE”

Dwie osoby przykładają do twarzy fragmenty wyciętych z papieru oczu i ust.
fot. Flickr/Spiva Arts CC BY 2.0

Zapraszamy na debatę pt. „Wielokulturowość lokalnie” – kolejne spotkanie w Muzeum Historii Żydów Polskich, odbywające się w ramach cyklu działań „Wielokulturowa Warszawa”.

Tym razem przyjrzymy się  najciekawszym projektom związanym z wielokulturowością, realizowanym na terenie całej Polski. Debata przybliży nam działania organizowane przez instytucje rozsiane po całej Polsce, które badając lokalne dziedzictwo odkrywają historię miejsc i ludzi.

Program:
godz. 15.00 16.30 Dyskusja
godz. 17.00 19.00 Warsztaty

Miejsce: sala projekcyjna, 1 p.

Udział w dyskusji wezmą:

Witold Dąbrowski z Bramy Grodzkiej Teatru NN, Kornelia Kurowska z Fundacji Borussia w Olsztynie, Johann Wolfgang Niklaus ze Scholi Węgajty, Karolina i Piotr Jakowieńko z Bramy Cukermana, Anna Bakuła reprezentująca projekt Kibuc Warszawa.

Debata będzie połączona z prezentacją projektów oraz dyskusją na temat metod i narzędzi, jakimi posługują się animatorzy podczas realizacji swoich działań.

Po debacie zapraszamy na część warsztatową: „Wielokulturowość w praktyce”.  W dwóch grupach, pod przewodnictwem Witolda Dąbrowskiego z Bramy Grodzkiej Teatru NN oraz Kornelii Kurowskiej z Borussi Olsztyn, uczestnicy będą mieli okazję bliżej zapoznać się z metodyką, pomysłami oraz sprawdzonymi sposobami na działania ze społecznością w oparciu o lokalne dziedzictwo. Każdy z prowadzących przybliży uczestnikom najważniejsze projekty, przeanalizuje etapy ich realizacji oraz zastanowi się nad efektami, jakie zostały dzięki nim osiągnięte. Zostaną przy tym rozpatrzone różne obszary realizacji działań z zakresu edukacji międzykulturowej (szkoła – edukacja, kultura, przestrzeń miasta, media), a także historyczny i społeczny kontekst projektów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: [email protected]

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu „Wielokulturowa Warszawa”:

15-17 listopada 2013, WIELOWARSZAWA: TOŻSAMOŚĆ MIASTA, warsztaty dziennikarsko-filmowe

21 listopada 2013, g. 20:00 pokaz filmu „MOJA WARSZAWA”, reż. M. Zmarz-Koczanowicz

Serdecznie zapraszamy!

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa

Kontynent Warszawa - logotyp

 

 

 

Patroni medialni