Edukacja

W ŚRODKU I NA ZEWNĄTRZ

Warsztaty taneczne w Muzeum POLIN.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na warsztat performatywny odbywający się w ramach cyklu „Wielokulturowa Warszawa”. Na podstawie tekstów kultury dotyczących Warszawy jako miasta, zostaną przygotowane działania performatywne korzystające z różnych form sztuki w przestrzeni .

Będziemy badać codzienność miasta w jej najbardziej społecznych przejawach. Skupimy się na tym, co jednostkowe, by analizując sposoby działania w życiu codziennym, zdefiniować narzucone z góry strategie obowiązujące w przestrzeni miejskiej. Poszukamy taktyk, dzięki którym ludzie, jako użytkownicy miasta, opierają się strategiom i wytwarzają własne znaczenia. Warsztat poprowadzą animatorzy ze Stowarzyszenia Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa.

Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa – zajmuje się działaniami z pogranicza teatru i performansu. Celem działań jest wspieranie wartościowych inicjatyw i zjawisk artystycznych.  Prezentowane inicjatywy utrzymują wysoki poziom artystyczny, kreują nowe jakości w sztuce, nawiązują istotny dialog społeczny. Obszarem zainteresowań Stowarzyszenia jest przede wszystkim teatr, film i sztuki plastyczne. Członkami Stowarzyszenia Sztuka Nowa są aktorzy, animatorzy kultury, poeci, fotografowie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: [email protected]

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Kolejne działania w ramach cyklu:

28 listopada, godz. 18.30 – panel CZYJE MIASTO?

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa

Kontynent Warszawa - logotyp

 

 

 

Patroni medialni