Dla dzieci

Warsztaty rodzinne „Janusz Korczak. 25-lecie konwencji o prawach dziecka”

fot. Ola Cieślak

22 listopada zapraszamy na wspólne świętowanie z okazji 25-lecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Zastanowimy się wspólnie, jakie prawa mają  dzieci, czy wszystkie prawa są aktualne, a może jakiegoś brakuje?

Głos oddamy dzieciom. Nie będziemy jednak prowadzić nudnych dyskusji. Będziemy jak zwykle tworzyć pod okiem wspaniałych artystów i animatorów.

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Cieślak – ilustratorką i doświadczoną animatorką kultury, z którą będziecie mieli okazję zrobić ogromny  komiks o prawach dziecka. Z zespołem „Wióry Lecą”, czyli Kasią Sawko, lingwistką, nauczycielką francuskiego, animatorką kultury i trenerką edukacji medialnej,  oraz Michałem Malikowskim – skrzypkiem i fotografem. Z Kasią i Michałem będziecie mogli wykonać drewniane tabliczki z zapisanymi prawami dzieci.

Dodatkowo najmłodsi wytłumaczą nam znaczenie skomplikowanych słów zawartych w konwencji o prawach dziecka oraz dowiemy się kim był Janusz Korczak.

Ważnym elementem warsztatów będzie wspólna wizyta na wystawie stałej w galerii „Las”  oraz „Pierwsze spotkania”. Przyjrzymy się Statutowi kaliskiemu – pierwszemu dokumentowi nadający prawa Żydom polskim.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4–12 lat i ich opiekunów.

Serdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja.

Miejsce: wystawa stała i kafeteria (poziom 0), 22 listopada, godz. 11.00–14.00.

Realizacja możliwa dzięki wsparciu Boeing