Warsztaty

Warsztaty „Literacki jidysz”

Karta z alfabetem hebrajskim
fot. flickr/Paul Dooley, CC BY-NC-SA 2.0

Zapraszamy na warsztat kreatywnego pisania, podczas którego będziemy inspirować się osiągnięciami poetów, pisarzy i twórców warszawskiej awangardy jidysz. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z osiągnięciami artystów, będą czytać manifesty, teksty i wiersze oraz zastanawiać się, na ile są one przydatne i interesujące dla osób, które tworzą dziś. Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby, które interesują się awangardą, lubią bawić się słowem, publikują swoje teksty lub piszą tylko dla siebie.

Zajęcia poprowadzi Barbara Klicka, poetka i animatorka kultury. Jej pierwsza książka poetycka ukazała się w 2000 roku. W 2012 roku wydała tom "Same same" nominowany do nagrody Silesius w kategorii książka roku 2012. Jej teksty tłumaczone były między innymi na angielski i niemiecki. Redaktorka „Cwiszn. Żydowskiego kwartalnika o literaturze i sztuce”. Współautorka tekstów i członkini zespołu Pochwalone na płycie Czarny war.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Warszawa, Warsze”.

28 czerwca, godz. 13.00, wstęp wolny, obowiązują rezerwacje.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp