Warsztaty
6–7.12.2014

Warsztaty antydyskryminacyjne „Niewidoczni?”

Grupa osób na warsztatach.
fot. Dariusz Parol/Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Zapraszamy przedstawicieli mniejszości, migrantów oraz osoby działające na polu międzykulturowości na warsztaty antydyskryminacyjne w dniach 6–7 grudnia.

Zastanowimy się nad wykluczaniem określonych wątków i grup społecznych z przestrzeni publicznej oraz nad mechanizmami tworzenia stereotypów i uprzedzeń. Zbadamy relacje zachodzące między grupami mniejszościowymi i większościowymi. Warsztaty będą również okazją do wypróbowania różnych sposobów reagowania na dyskryminację.

Warsztaty poprowadzi Lena Rogowska – trenerka antydyskryminacyjna i animatorka kultury. Prezeska zarządu Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. 

Warsztaty są dwudniowe, 6–7 grudnia, w godz. 11.00–17.00, odbywają się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Osoby, które wezmą udział w całym programie otrzymają certyfikaty.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, aby się zapisać, należy przesłać formularz zgłoszeniowy (do pobrania tutaj) na adres [email protected]. Na zgłoszenia czekamy do 1 grudnia.

Więcej informacji udziela Małgorzata Waszczuk: [email protected], tel. 22 47 10 377.

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp