Warsztaty
10–11.05.2014, godz. 11.00–17.00

Warsztaty animacji poklatkowej

Uczestnicy kursu animacji poklatkowej w pracowni.
fot. Magdalena Starowieyska

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty animacji poklatkowej pt. Żydowska Warszawa w opowieściach rodzinnych. Podczas warsztatów spróbujemy ożywić dawną Warszawę – taką, jaką pamiętają nasi przodkowie i jaka wyłania się z opowieści o „Paryżu Północy”. Będziemy korzystać z archiwaliów – zarówno tych udostępnionych przez muzeum, jak i prywatnych. Zachęcamy do przynoszenia starych zdjęć oraz opowieści, którymi będziemy ubarwiać animacje.

Inspiracją do kreowania przedwojennych warszawskich historii będzie wystawa czasowa „Warszawa, Warsze”, którą aktualnie można oglądać w muzeum.

Warsztaty poprowadzi Magda Bryll, absolwentka kierunku animacja na Łódzkiej Filmówce. Przygodę z filmem animowanym rozpoczęła w wieku 15 lat, kiedy to po raz pierwszy wzięła udział w warsztatach  animacji poklatkowej. Po studiach pracowała przy filmach takich jak Piotruś i Wilk (Oscar 2008), Miasto Płynie, Treser Żuków, Latająca Maszyna, Ziegenort.

Od czterech lat skupia się na organizacji warsztatów animacji dla dzieci i młodzieży, bo sama pamięta jak wspaniale się bawiła, tworząc pierwsze amatorskie filmy, i wie, że animacja klasyczna wcale nie wyszła z mody.

Warsztaty prowadziła już m.in. dla Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Kina Rejs podczas 65-lecia Polskiej Animacji dla Dzieci, wielu szkół, bibliotek, i domów kultury w całej Polsce. Pod jej opieką animatorzy-amatorzy stworzyli ponad 60 krótkich filmów w różnych technikach.

Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych. Sprzęt i materiały zapewnia muzeum. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie rezerwacja miejsc: zarezerwuj online.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:

17 maja o godz. 12.00: spacer „Odkryj żydowską Warszawę”, odsłona II – Nalewki i Muranów

24 maja o godz. 12.00: warsztat fotograficzny i spacer „Odkryj żydowską Warszawę”, odsłona III – ulica Tłomackie, Senatorska i okolice

***

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

Załączniki: