Warsztaty

Warsztat „Wirtualny sztetl”

Mozaika złożona ze zdjęć budynków i portretów ludzi.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Jak przed 1939 rokiem wyglądało życie Żydów w Warszawie, a jak poza nią? Korzystając z materiałów multimedialnych, wspólnie przyjrzymy się historii przedwojennych polsko-żydowskich społeczności.

Wirtualny Sztetl to portal żydowskiej historii lokalnej. Medium, które spełnia rolę pomostu między historią polsko-żydowskich miast i współczesnym, wielokulturowym światem. Wirtualny Sztetl jest muzeum bez murów. Jak wyglądają prace nad portalem? Jak korzystać z portalu, jak odkrywać jego bogactwo i z niego czerpać? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy warsztatów „Wirtualny sztetl”.

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie czasowej „Warszawa, Warsze”, którą można oglądać w Muzeum Historii Żydów Polskich do 30 czerwca 2014 r.

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: [email protected].

Zapraszamy na kolejne wydarzenia towarzyszące wystawie „Warszawa, Warsze”:

  • 10.04.2014, godz. 18.30 wykład dr Macieja Kozłowskiego „Kiedy zaczyna się antysemityzm?”
  • 12.04.2014, godz. 17.00 spotkanie wokół książki „Legendy o krwi. Antropologia przesądu” prof. Joanny Tokarskiej-Bakir oraz dyskusja wokół filmu „Polak w Szafie” Artura Żmijewskiego

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp