Warsztaty

Warsztat „Projekt Pamięć” („The Memory Project”)

Kilka młodych osób ogląda zdjęcia ułożone na stole.
fot. memoryprojectproductions.com/

27 stycznia, czyli w dzień wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, zapraszamy na warsztat, który w symboliczny sposób pozwoli nam upamiętnić ofiary Holokaustu. Zapraszamy na warsztaty, które będą częścią „Projektu Pamięć” („The Memory Project”) – inicjatywy malarki Roz Jacobs oraz producentki Laurie Weisman z Nowego Jorku.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z wybranymi biografiami osób, które stały się ofiarami Zagłady i za pomocą węgla lub ołówka stworzą ich portrety. Celem warsztatu jest pokazanie, jak za pomocą sztuki można utrwalać i pielęgnować pamięć o losach członków własnej rodziny, jak lepiej zrozumieć swoje miejsce w historii oraz przekonać się o wartości pamięci i procesu twórczego.

Warsztaty poprowadzą edukatorki Muzeum POLIN: Anna Majewska i Jagna Kofta. W warsztatach może wziąć udział każdy, kto chciałby uczcić pamięć ofiar, umiejętności plastyczne nie są konieczne. Po warsztatach, za pozwoleniem uczestników, portrety pojawią się na stronie projektu „The Memory Project”. 

27 stycznia godz. 18.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja, tel.+48 22 47 10 301.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp