Spacer
29.09.2018

TISZ Festiwal: Od gefilte fish do pół czarnej w Ziemiańskiej - spacer po wystawie stałej

Galeria Miasteczko na wystawie Muzeum POLIN - dość ciemna przestrzeń, w której stoi stragan, na nim drewniana gęś i wianki drewnianych główek czosnków. W tle ekrany wyświetlające ryciny ze scenami z życia Żydów.
Galeria Miasteczko na wystawie Muzeum POLIN - dość ciemna przestrzeń, w której stoi stragan, na nim drewniana gęś i wianki drewnianych główek czosnków. W tle ekrany ze scenami życia Żydów, fot. M. Starowieyska, D. Golik / Muzeum Historii Żydów Polskich

"Od gefilte fish do pół czarnej w Ziemiańskiej" to spacer tematyczny po wystawie stałej, organizowany w ramach TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia.

  • 29 września (sobota), godz. 12.00

Zapraszamy na spacer poświęcony żydowskiemu jedzeniu na wystawie stałej . Poznamy zasady rządzące koszerną kuchnią i dowiemy się, co pojawiało się na stołach przy okazji świąt żydowskich. Odwiedzimy sklepy przy warszawskiej ulicy Nalewki, wegetariańską żydowską restaurację w Wilnie, a także zajrzymy do kawiarni Mała Ziemiańska, żeby odkryć, co i gdzie jadali artyści pochodzenia żydowskiego w dwudziestoleciu międzywojennym.

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

 

Współorganizator:

Wsparcie:

 

Rodzina Organ

Ken & Wendy Ruby oraz The Ruby Family Foundation