Spacer
15.10.2022 – ODWOŁANE

TISZ Festiwal: Na targu z Batszewą Singer. Spacer po Hali Mirowskiej połączony z warsztatami kulinarnymi

Agnieszka Kuś trzyma w ręku graiki z planem Muranowa i opowiada zawartą w nich historię zgromadzonym wokół niej uczestnikom spaceru
fot. M. Jaźwiecki

Co podać na podwieczorek znamienitym rabinom odwiedzającym męża? Jak planować zakupy, gdy w domu nie ma lodówki? Czy pozwolić synowi jeść pomidory? Odpowiedzi na te i inne pytania nurtujące Batszewę Singer poszukamy podczas spaceru targowego połączonego z warsztatami kulinarnymi.

  • 15 października (sobota), godz. 11.00-15.00 – ODWOŁANE

Pobożna Żydówka Batszewa Singer mieszkała przy ul. Krochmalnej na początku XX wieku i robiła zakupy na okolicznych targowiskach. Jej codzienne perypetie związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego opisały jej dzieci: pisarz noblista Izaak Bashevis, jego straszy brat – Izrael Joszua oraz córka – Ester Kreitman. 

Jak zapamiętali swoją mamę? Jakie kulinarne wspomnienia wiązały się z mieszkaniem na zapleczu warszawskich targowisk? Zapraszamy na spacer targowy w rejonie współczesnej Hali Mirowskiej z listą zakupów Batszewy Singer oraz wspólne gotowanie tradycyjnych żydowskich potraw podczas warsztatów kulinarnych w Muzeum POLIN.