Warsztaty

Święta wojna

Trzy samochody na parkingu.
fot. Wojciech Wilczyk

Święta Wojna napisów na polskich ścianach i murach została przedstawiona na zdjęciach Wojciecha Wilczyka, które będzie można zobaczyć na wystawie „Wojciech Wilczyk: (nie)widzialne/ (in)visible” prezentowanej w Muzeum Polin od października do stycznia 2016 roku.

Zapraszamy na warsztaty towarzyszące wystawie, podczas których będziemy analizować hasła mowy nienawiści pisane w przestrzeni publicznej przez kibiców piłki nożnej, rozmawiać o hejtach, uprzedzeniach czy kwestii “obrażania Żydem”. Będziemy szukać alternatyw dla hejtów  oraz wspólnie z uczestnikami spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak reagować na mowę nienawiści w przestrzeni miasta oraz jak jej przeciwdziałać.

Prowadzące:

Magdalena Milewska i Dorota Brzezińska – obie ukończyły pedagogikę i psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Obie również część swojego życia zawodowego związały z Warszawą. Magda brała udział w organizacji IV, V i VI Kongresu Kobiet – największej w Polsce konferencji kobiecej. Dorota pracowała w Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, gdzie organizowała i wspierała merytorycznie szkolenia z zakresu zarządzania migracjami i różnorodnością. Obie wróciły nad morze i są związane m.in. z edukacją akademicką. Magda specjalizuje się w coachingu i prowadzeniu szkoleń z zakresu umiejętności psychospołecznych, natomiast Dorota zajmuje się psychologią międzykulturową i animacją społeczną.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja on-line

24 października, godz. 12.30–16.30.

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp