Menora Info
29.08.2016

Spotkajmy się w Menorze przy placu Grzybowskim 2

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

29 sierpnia zapraszamy wszystkich na pl. Grzybowski 2, gdzie zapoznamy Was z naszą nową muzealną inicjatywą – kawiarnią Menora.


Opowiemy Wam o przestrzeni, w której już niebawem będzie mieściła się kawiarnia, punkt informacji o kulturze żydowskiej, sala konferencyjna i gdzie będą się odbywały warsztaty, w tym zajęcia kulinarne!

Już podczas naszego pierwszego spotkania w Menorze będziecie mogli dowiedzieć się czegoś o kuchni żydowskiej podczas gry kulinarnej i zdobyć przepis na tradycyjną potrawę. Będzie też okazja stworzyć własną besaminkę, czyli naczynie na wonności, zdobyć niepowtarzalny nadruk na torbie albo zrobić sobie przypinkę.

Specjalnie na tę okazję udostępnimy dla Was mobilne Centrum Informacyjne Muzeum POLIN. Spotkacie w nim muzealnych ekspertów specjalizujących się w historiografii lokalnej, konserwowaniu obiektów czy w utrwalaniu historii mówionej. Odpowiedzą na nurtujące Was pytania, udzielą rad, opowiedzą o prowadzonych w Muzeum POLIN internetowych portalach wiedzy i programie zbierania pamiątek.

Przygotowaliśmy dla Was także kiermasz naszych wydawnictw, które będziecie mogli kupić w okazyjnych cenach!

Do zobaczenia już 29 sierpnia podczas XII Festiwalu Warszawa Singera przy pl. Grzybowskim 2. Czekamy na Was w godzinach 12:00–19:00!