Spacer
9, 10.04.2016

Spacery "Współczesna Żydowska Warszawa"

Kobieta oparta o witrynę z napisem żydowska Warszawa. Obok mężczyzna siedzi przy stole.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W związku z uruchomieniem multiplatformy edukacyjnej "Żydowska Warszawa", zapraszamy na spacery z dwojgiem przewodników-autorów ścieżek po współczesnej żydowskiej Warszawie.

9 kwietnia Daniel Slomka, Izraelczyk mieszkający od 2011 r.  w polskiej stolicy, poprowadzi uczestników szlakiem swoich osobistych odkryć oraz  rodzinnych wspomnień, próbując m.in. odpowiedzieć na pytanie, czy za symbol odrodzenia życia żydowskiego w Polsce można uznać bary z hummusem.  Joanna Baczko – etnolożka, była prezeska Żydowskiej Organizacji Młodzieżowej, 10 kwietnia poprowadzi spacer po Warszawie oglądanej z perspektywy trzeciego pokolenia polskich Żydów, aktywnie uczestniczących w życiu miasta i tworzących własne organizacje oraz instytucje.

Daniel Slomka zawodowo jest specjalistą od komunikacji i social media, obecnie pracuje w Boost the News. Wcześniej przez dwa i pół roku odpowiadał za komunikację Community of Democracies, współpracował też z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Joanna Baczko jest etnolożką, była prezeską Żydowskiej Organizacji Młodzieżowej w latach 2014-2015 (od roku 2013 r. była członkiem zarządu ŻOOM na stanowisku sekretarza).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na spacery obowiązuje rezerwacja miejsc.

9 kwietnia, godz. 12.00, Plac Trzech Krzyży (zbiórka pod kościołem św. Aleksandra)

>>Zarezerwuj miejsce tutaj

10 kwietnia, godz. 12.00, Menora Info Punkt (Plac Grzybowski 2)

>>Zarezerwuj miejsce tutaj

Żydowska Warszawa (www.warsze.polin.pl) to multimedialny przewodnik on-line, pokazujący polską stolicę przez pryzmat historii jej żydowskich mieszkańców. Można ją odkrywać na wiele sposobów – podążyć tropem bohaterów komiksów, przespacerować się po mieście z aplikacją poświęconą Januszowi Korczakowi lub pozwolić, by przedstawiona w formie bloga wędrówka po współczesnej żydowskiej Warszawie zmieniła się w prawdziwą podróż w czasie.

 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”