Spacer

Spacer „Nowy wielokulturowy Muranów”

fot. K.Turkowska

Zapraszamy na spacer po Muranowie, podczas którego odkryjemy współczesne wielokulturowe oblicze tej dzielnicy. Dowiemy się co jest podstawą nigeryjskiej kuchni, zajrzymy do ogrodu chińskiego, wstąpimy do Ukraińskiego Domu i spotkamy się z aktywistami działającymi na Muranowie. Przywołamy też postaci, których nazwiska wpisane są w nazwy ulic i skwerów. Wspólnie odkryjemy, gdzie znajdują się murale odnoszące się do różnorodności Warszawy.

Spacer został przygotowany w ramach cyklu warsztatów „Wielokulturowość w przestrzeni miasta”, w którym uczestniczyli przewodnicy miejscy i migranci. Spacer poprowadzą:

  • Vasyl Blozva - archiwista, tarnopolanin, pilot wycieczek po Ukrainie i przewodnik krymski, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.
  • Renata Dziewońska - architektka, warszawianka, miłośniczka zabytków i historii Warszawy, jak również muzyki i sztuk wizualnych.
  • Hanna Muśnicka - początkująca przewodniczka miejska, związana z Warszawą od pokoleń, miłośniczka filozofii, sztuki, psychologii i aktywistka.

Na spacer 12 lipca nie ma już wolnych miejsc. Wkrótce ogłosimy zapisy na kolejne terminy. Szczegóły poniżej:

  • 19 lipca, godz. 14.00 Spacer szlakiem ambasad „W trzy godziny dookoła świata”
  • 16 sierpnia, godz. 14.00 Spacer „Ukraińska Warszawa”
  • 23 sierpnia, godz. 14.00 Spacer „Warszawskie inspiracje wschodniosłowiańskie — kultura, nauka, sztuka.”

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp