Seminarium
23.06.2017

Seminarium "Uchodźcy i migranci w przestrzeni miasta"

Seminarium "Uchodźcy i migranci w przestrzeni miasta"
Seminarium "Uchodźcy i migranci w przestrzeni miasta", fot.A. Szulc / Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum POLIN i Fundacja Ocalenie zapraszają na seminarium "Uchodźcy i migranci w przestrzeni miasta", towarzyszące obchodom Światowego Dnia Uchodźcy przypadającym na 20 czerwca.

  • 23 czerwca (piątek), godz. 13.00-20.00

W jaki sposób mówić o uchodźcach i migrantach? Jak uwzględniać ich głos? Jak można sensownie włączać ich w działania edukacyjne i kulturalne, a jakich błędów unikać? Które działania można uznać za dobre przykłady? Jak wygląda Warszawa z perspektywy mieszkających tu uchodźców?

Seminarium będzie okazją do poruszenia tych pytań i wspólnego zastanowienia się jak planować działania międzykulturowe w przyszłości. Chcemy stworzyć platformę do spotkania, dyskusji i wymiany pomysłów. Poznamy ciekawe projekty realizowane w Gdańsku i Warszawie –  prezentacje eksperckie pozwolą spojrzeć na te miasta z różnych perspektyw. Sesja przygotowana przez osoby pracujące w Fundacji Ocalenie będzie mieć charakter warsztatowy i będzie poświęcona przede wszystkim omówieniu zagadnienia w jaki sposób sensownie włączać migrantów i uchodźców.

Bardzo ważną częścią seminarium będzie spacer przygotowany przez Jean-Philippa Masemo – uchodźcę z Demokratycznej Republiki Konga, który mieszka w Warszawie.

PROGRAM SEMINARIUM DO POBRANIA

ZAPISY

Seminarium kierujemy przede wszystkim do osób, które pracują w domach kultury, bibliotekach, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i które mają niewielkie doświadczenie pracy z migrantami. Udział w seminarium jest bezpłatny, organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu i zakwaterowania w Warszawie.

Wyniki rekrutacji prześlemy zainteresowanym osobom 14 czerwca.

Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy w dniach 24-25 czerwca Muzeum POLIN organizuje także dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne „O uchodźcach”. Więcej informacji o warsztatach >>

UWAGA: osoby zgłaszające się do udziału w seminarium nie muszą wypełniać osobnego formularza zgłoszeniowego na warsztaty.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Ocalenie

Fundacja Ocalenie

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko – norweskie działania bilateralne w 2017 r.”
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu Państwa.