Spotkanie
21.08.2021

Sąsiedzka rabatka – warsztaty ogrodnicze z Łukaszem Skopem

Zostań miejskim ogrodnikiem! Podczas tegorocznych wakacji ponownie zapraszamy mieszkańców Warszawy, a szczególnie Muranowian do wspólnego sadzenia kwiatów i ziół na "Łęce Leśmiana" – zielonym skwerze przed Muzeum POLIN. Naszym przewodnikiem po miejskim ogrodnictwie będzie Łukasz Skop. 

  • Soboty: 10 i 24 lipca, 7 i 21 sierpnia, godz. 16.00-18.30
  • Wstęp za pobraniem bezpłatnych wejściówek, które będą dostępne 7 dni przed każdym warsztatem, POBIERZ BILET>>
  • Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)

W trakcie warsztatów dowiemy się, jakie rośliny kwitną na łące, które w swojej poezji wymieniał Bolesław Leśmian. Porozmawiamy o ziołach i dzikich roślinach jadalnych, nauczymy się suszyć rośliny do bukietów, a także posadzimy krzewy owocowe. Każdy warsztat otwierać będzie rozmowa z ekspertem, podczas której dowiemy się jak dbać o rośliny doniczkowe od nasionka i w jaki sposób można je ze sobą łączyć. Porozmawiamy także o kwiatach ogrodowych, jak odchwaszczać, nawozić, rozmnażać i rozsadzać kwiaty cebulowe, o tym, jakie są naturalne sposoby odstraszania szkodników, a także będziemy mieli okazję do zadania pytań i wymiany uwag na temat naszych własnych ogródków.

Łukasz Skop - mgr inż. biotechnologii roślin, prowadzi bloga (www.bezogrodek.com) oraz popularny profil na Instagramie @bez.ogrodek. W "Dzień Dobry TVN" jest gospodarzem cyklu ogrodniczego pod tytułem "Co z tego wyrośnie?" gdzie pokazuje, jak na niewielkiej przestrzeni stworzyć prawdziwą oazę zieleni.

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin dostępny na stronie internetowej  https://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana-2021 oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników. 
 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl