Koncert
28.02.2021 - online

POLIN Music Festival: Smyki i smyczki

fot. Maciek Jazwiecki

W niedzielne przedpołudnie spotkajmy się na wirtualnej widowni, by wziąć udział w koncercie "Smyki i smyczki". Przed ekrany zapraszamy najmłodszych melomanów, a w szczególności osoby ze spektrum autyzmu lub nadwrażliwością słuchową.

Koncert przyjazny sensorycznie jest dla wszystkich, którzy czerpią radość z muzyki, a jednocześnie nie lubią dużego hałasu lub mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu. Sprawdzimy co łączy skrzypce, konia i żabkę. Będziemy łapać krople muzycznego deszczu a na finał zagramy wszyscy razem marsza!

Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego będzie okazją do lepszego poznania brzmienia poszczególnych instrumentów, a także do odpoczynku przy muzyce z różnych czasów.  Kwartet smyczkowy przedstawią nam instrumentalistki orkiestry Sinfonia Varsovia: Magdalena Krzyżanowska - pierwsze skrzypce, Karolina Gutowska - drugie skrzypce, Małgorzata Szczepańska - altówka i Krystyna Wiśniewska – wiolonczela. Koncert poprowadzą edukatorki Muzeum POLIN Elżbieta Grab i Joanna Dubrawska.

Wydarzenie towarzyszące POLIN Music Festival >>

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl