Rezydencje artystyczne
10.10.2016

Performans Assafa Grubera w ramach jesiennej rezydencji artystycznej

Pomalowane na czerwono jajko.
fot. Assaf Gruber, First Kiss (red version), 2015

W ramach jesiennej rezydencji artystycznej Assafa Grubera w Muzeum POLIN zapraszamy na jedyny i niepowtarzalny występ na żywo – perfomans pt. "Story of a Scared State".

Poznając historię zarówno Żydów polskich, jak i z Wólki Kosowskiej, Assaf Gruber wpadł na pomysł scenariusza, który w warstwie tematycznej odnosi się do wątków historycznych, emigracyjnych, a także przywołuje stereotypy na temat przenikających się kultur. Akcja toczy się tu i teraz, tło malują aktualne wydarzenia polityczne, a ich wpływ na życie jednostki oraz funkcjonowanie instytucji, jak np. instytucji kultury, wydaje się być znaczący.

Jednorazowy performans na podstawie scenariusza napisanego we współpracy z Kubą Mikurdą z udziałem aktorów pochodzenia polskiego, chińskiego i wietnamskiego odbędzie się w szczególnym dla tej fikcyjnej historii miejscu, czyli w samej Wólce Kosowskiej.

Zbiórka pod Muzeum POLIN (przy wejściu głównym), o godz. 18:00. Muzeum zapewnia transport do miejsca wydarzenia i z powrotem.

Ilość miejsc w autokarze ograniczona. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie swojego udziału e-mailem na adres: [email protected].

W przypadku możliwości dołączenia do wydarzenia własnym środkiem transportu poprosimy również o kontakt pod wskazanym adresem e-mail.

Obsada

  • Monika, dyrektorka Muzeum POLIN  - Joanna Drozda
  • Konrad, kurator Muzeum POLIN  - Marcin Czarnik
  • Yang, założyciel firmy produkującej dzieła sztuki Red Dawn  – Piotr Wang
  • Wanda, pracowniczka firmy Red Dawn – Van Pham
  • Lee, pracownik firmy Red Dawn – Kim Lee

Program wydarzenia:

  • Godz. 18.00 – przejazd autokarem spod Muzeum POLIN do Wólki Kosowskiej
  • Godz. 19.30 – performans pt. „Story of a Scared State”
  • Ok. godz. 22 – powrót do Warszawy

10 października 2016 r., godz. 19.30, Wólka Kosowska, ul. Nadrzeczna 16, GD Poland International, wstęp wolny

 

Więcej o artyście

Assaf Gruber ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych w Paryżu (ENSBA) i Higher Institute of Fine Arts (HISK) w Ghent. W 2012 roku przebywał na rezydencji w Künstlerhaus Bethanien. Jest stypendystą berlińskiej Akademie der Künste. Swoje prace prezentował m.in. na wystawach solowych w Muzeum Sztuki w Łodzi i Eigen+ Art Lab w Berlinie, a także w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale i Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej – Open City w Lublinie.

 

Partnerem perfomansu jest firma GD Poland International, której serdecznie dziękujemy za szczególną pomoc w realizacji projektu.

GD Poland International

Program „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu” jest realizowany  w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”