Performans Assafa Grubera w ramach jesiennej rezydencji artystycznej
W ramach jesiennej rezydencji artystycznej Assafa Grubera w Muzeum POLIN zapraszamy na jedyny i niepowtarzalny występ na żywo – perfomans pt. "Story of a Scared State".
Poznając historię zarówno Żydów polskich, jak i z Wólki Kosowskiej, Assaf Gruber wpadł na pomysł scenariusza, który w warstwie tematycznej odnosi się do wątków historycznych, emigracyjnych, a także przywołuje stereotypy na temat przenikających się kultur. Akcja toczy się tu i teraz, tło malują aktualne wydarzenia polityczne, a ich wpływ na życie jednostki oraz funkcjonowanie instytucji, jak np. instytucji kultury, wydaje się być znaczący.
Jednorazowy performans na podstawie scenariusza napisanego we współpracy z Kubą Mikurdą z udziałem aktorów pochodzenia polskiego, chińskiego i wietnamskiego odbędzie się w szczególnym dla tej fikcyjnej historii miejscu, czyli w samej Wólce Kosowskiej.
Zbiórka pod Muzeum POLIN (przy wejściu głównym), o godz. 18:00. Muzeum zapewnia transport do miejsca wydarzenia i z powrotem. Ilość miejsc w autokarze ograniczona. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie swojego udziału e-mailem na adres: [email protected]. W przypadku możliwości dołączenia do wydarzenia własnym środkiem transportu poprosimy również o kontakt pod wskazanym adresem e-mail. |
Obsada
- Monika, dyrektorka Muzeum POLIN - Joanna Drozda
- Konrad, kurator Muzeum POLIN - Marcin Czarnik
- Yang, założyciel firmy produkującej dzieła sztuki Red Dawn – Piotr Wang
- Wanda, pracowniczka firmy Red Dawn – Van Pham
- Lee, pracownik firmy Red Dawn – Kim Lee
Program wydarzenia:
- Godz. 18.00 – przejazd autokarem spod Muzeum POLIN do Wólki Kosowskiej
- Godz. 19.30 – performans pt. „Story of a Scared State”
- Ok. godz. 22 – powrót do Warszawy
10 października 2016 r., godz. 19.30, Wólka Kosowska, ul. Nadrzeczna 16, GD Poland International, wstęp wolny
Więcej o artyście
Assaf Gruber ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych w Paryżu (ENSBA) i Higher Institute of Fine Arts (HISK) w Ghent. W 2012 roku przebywał na rezydencji w Künstlerhaus Bethanien. Jest stypendystą berlińskiej Akademie der Künste. Swoje prace prezentował m.in. na wystawach solowych w Muzeum Sztuki w Łodzi i Eigen+ Art Lab w Berlinie, a także w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale i Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej – Open City w Lublinie.
Partnerem perfomansu jest firma GD Poland International, której serdecznie dziękujemy za szczególną pomoc w realizacji projektu.
Program „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu” jest realizowany w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.
Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”