Warsztaty
9–10.08.2014

Pamięć w muralu – zapraszamy na warsztaty

Dwie osoby stoją przy muralu ze znakiem Polski Walczącej i postaci żydowskich kobiet, np. Cywii Lubetkin.
fot. Marianna Sowińska

Sierpień to czas szczególnych rocznic, czas na przypominanie i upamiętnianie ważnych wydarzeń, ludzi i zjawisk. Z tej okazji zapraszamy na dwudniowe warsztaty, podczas których będziemy analizować współczesne, widoczne w przestrzeni miejskiej formy upamiętniania, a następnie pod okiem doświadczonych artystów, na podstawie opracowanego przez nich projektu, namalujemy mural w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Warsztaty poprowadzi Anna Koźbiel i Adam Walas, założyciele grupy Ad manum, która na swoim koncie ma wiele warszawskich murali – m.in. mural „Esperanto”, „Kobiety Muranowa”, „Architekci”, „Mity Słowiańskie”. 

Anna Koźbiel – ur. w 1986 r. w Warszawie, w 2011 r. obroniła dyplom na warszawskiej ASP w pracowni Filmu Animowanego prof. Hieronima Neumanna. Po studiach pracowała w studiu Logotomia.
Obecnie razem z Adamem Walasem tworzy grupę ad manum i maluje murale. Doktorantka w Pracowni Litografii prof. Błażeja Ostoja Lniskiego.

Adam Walas – ur.1985 w Warszawie, student Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie w Pracowni Litografii i prof. Błażeja Ostoja Lniskiego. Pracuje jako asystent w szkole rysunku Horyzont. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, tworzy murale.

9–10 sierpnia, godz. 11.00–18.00, udział bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc, tel. +48 22 47 10 301.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:

  • 21.08, godz. 18.00 panel dyskusyjny „Izrael w Warszawie?”
  • 28.08, godz. 18.00 panel dyskusyjny „Polska oczami młodych Izraelczyków”

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp