Warsztaty
16.04.2018

Pamięć o powstaniu w getcie – warsztaty dla seniorów

warsztaty dla seniorów, pamięć powstania w getcie
fot. B. Górka

Podczas warsztatów poruszymy temat pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Pomogą nam w tym obiekty, które przechowujemy w zbiorach muzeum. Staną się one punktem wyjścia do rozmowy o znaczeniu przeszłości, o ulotności pamięci oraz o obiekcie, jako nośniku historii.  


16 kwietnia, godz. 11.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 22 47 10 301 wew. 3

Spotkanie będzie wehikułem czasu do okresu okupacji i getta warszawskiego. Razem z dr Agnieszką Haską uczestnicy odkrywać będą historie i tajemnice związane z terenem dzisiejszego Muranowa i powstania w getcie. Będzie to również niepowtarzalna okazja do zobaczenia oryginalnych przedmiotów ze zbiorów Muzeum POLIN, na co dzień znajdujących się w muzealnych magazynach.  

W pierwszej części zajęć poznamy historię powstania w getcie warszawskim, następnie będziemy pracować z obiektami ze zbiorów muzeum – czytać listy, oglądać zdjęcia oraz wykopaliska z okolic Muzeum POLIN, które przez lata zbierali mieszkańcy Warszawy oraz pracownicy muzeum.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 11.00-12.30 w sali pomnikowej (w okolicach muzealnej księgarni oraz Centrum Informacyjnego).

Ilość miejsc ograniczona.


O prowadzącej

Dr Agnieszka Haska jest antropolożką kultury i socjolożką, członkinią Centrum Badań nad Zagładą Żydów PAN. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz wydawczynią źródeł dotyczących Zagłady Żydów polskich, m.in. książki „Jestem Żydem, chcę wejść. Hotel Polski w Warszawie”, 1943 (2006).