Wystawy
6.10.2019

Oprowadzanie po wystawie "Gdynia – Tel Awiw" z tłumaczeniem na PJM

Oprowadzanie w PJM po wystawie "Gdynia - Tel Awiw" - na zdjęciu pojedyncze dorosłe osoby na wystawie, między białymi ścianami działowymi, przyglądają się elementom ekspozycji. Widok z góry.
Na zdjęciu pojedyncze dorosłe osoby na wystawie, między białymi ścianami działowymi, przyglądają się elementom ekspozycji. Widok z góry., fot. D. Matloch / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie czasowej "Gdynia – Tel Awiw" przeznaczone dla dorosłych z niepełnosprawnością słuchu.

6 października (niedziela), godz. 15.00-16.30, BRAK MIEJSC

Wystawa ta prezentuje dwa miasta, które powstawały w analogicznym czasie, w latach 20. i 30. XX wieku i odegrały podobną rolę w historii obu państw – Polski i Izraela.

Gdynię od Tel Awiwu dzieli blisko 3000 kilometrów ale zdziwicie się, jak wiele je łączy! Oba powstały w tym samym czasie jako porty-bramy na świat, eleganckie kurorty i perły modernistycznej architektury.

Zobaczycie zdjęcia i makiety najpiękniejszych budynków, dokumenty pokazujące codzienne życie i święta, przedmioty z epoki i dzieła współczesnych artystów.

 

Miejsce spotkania: zbiórka w holu głównym

Przewodnik: Mariusz Jastrząb

Tłumaczenie w PJM: Marlena Florczyk

Zapisy na wydarzenie od 17 września na stronie Festiwalu Kultura bez Barier: www.wfkbb.pl

 

Oprowadzanie odbywa się w ramach Festiwalu Kultura bez Barier.

Więcej informacji o wystawie >>