Wystawy
5.10.2019

Oprowadzanie po wystawie "Gdynia – Tel Awiw" dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Oprowadzanie po wystawie "Gdynia - Tel Awiw" dla osób z niepełnosprawnościami wzroku - na zdjęciu lekko zaciemniona przestrzeń wystawy. W tle jeden człowiek odwrócony plecami. Przestrzeń wystawy jest utrzymana w kolorze białym, z plamami koloru od prezentowanych przedmiotów.
Na zdjęciu lekko zaciemniona przestrzeń wystawy. W tle jeden człowiek odwrócony plecami. Przestrzeń wystawy jest utrzymana w kolorze białym, z plamami koloru od prezentowanych przedmiotów., M. Starowieyska / fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie czasowej "Gdynia – Tel Awiw" przeznaczone dla dorosłych z niepełnosprawnością wzroku.

5 października (sobota), godz. 15.00-16.30, wstęp wolny, ZAPISY >>

Wystawa ta prezentuje dwa miasta, które powstawały w analogicznym czasie, w latach 20. i 30. XX wieku i odegrały podobną rolę w historii obu państw – Polski i Izraela.

Gdynię od Tel Awiwu dzieli blisko 3000 kilometrów ale zdziwicie się, jak wiele je łączy! Oba powstały w tym samym czasie jako porty-bramy na świat, eleganckie kurorty i perły modernistycznej architektury. Będziecie mogli dotknąć w specjalnych rękawiczkach jednej z makiet modernistycznego budynku.

Na potrzeby oprowadzania przygotowaliśmy książkę z tyflografikami wybranych obiektów z wystawy.

 

Miejsce spotkania: zbiórka w holu głównym

Przewodnik: Mariusz Jastrząb

Zapisy na wydarzenie od 17 września na stronie Festiwalu Kultura bez Barier: www.wfkbb.pl

Oprowadzanie odbywa się w ramach Festiwalu Kultura bez Barier.


Więcej informacji o wystawie >>