Wystawy
14.10.2017

Odbicie/Wobec – twórcze działania dla dorosłych inspirowane rzeźbą Anisha Kapoora

Anish Kapoor, Blood Cinema, 2000, własność prywatna, © Anish Kapoor, DACS  2017
Anish Kapoor, Blood Cinema, 2000, własność prywatna, © Anish Kapoor, DACS 2017, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Maria Parczewska i Janusz Byszewski, założyciele Laboratorium Edukacji Twórczej CSW, bazując na skojarzeniach widzów stworzą wraz z nimi instalacje nawiązujące do rzeźby Blood Cinema.


14 października, godz. 12.00-16.00

Działania inspirowane pracą „Blood Cinema” Anisha Kapoora, w których można brać udział

Odbicie Maria Parczewska

Akcja z publicznością, której istotą jest nawiązanie kontaktu z instalacją Anisha Kapoora.

Ekspresyjna praca współczesnego artysty jest wielopoziomową wypowiedzią, którą można rozumieć na wiele sposobów. Obok pracy stworzymy wspólnie z widzami krąg naszych skojarzeń, osobistych interpretacji, które narastając przez cały dzień, staną się swoistym katalogiem sensów nadanych, odczytanych przez zwiedzających.

Wobec Janusz Byszewski

Let’s doing be the first sign of knowing (Uczyńmy z działania pierwszy krok do wiedzy). - Anish Kapoor, wykład w Instytucie Psychoanalizy, Londyn 2011

Działanie rozpoczniemy od osobistych skojarzeń z krwią. To z nich, jak kropla po kropli, powstawać będzie wspólna instalacja.

Maria Parczewska i Janusz Byszewski – animatorzy kultury, nauczyciele akademiccy, wieloletni kuratorzy Laboratorium Edukacji Twórczej Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. wspólnie zrealizowali kilkadziesiąt projektów edukacyjno - społecznych w Polsce i na świecie.

 

Mecenas

 

Współorganizator